| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Pomieszczenia gospodarcze > Jak praktycznie urządzić spiżarnię?

Jak praktycznie urządzić spiżarnię?

Spiżarnia jest funkcjonalna i pomaga w utrzymaniu czystości w kuchni. Wbrew pozorom wielu z nas może urządzić spiżarnię, nawet w małym mieszkaniu. Musimy pamiętać tylko o tym, aby miała stały dopływ powietrza. Jak wybrać odpowiednie miejsce? I co w niej trzymać?

Odpowiednie miejsce

Znaleźć miejsce dla tego typu pomieszczenia gospodarczego powinniśmy już na etapie projektu zagospodarowania przestrzeni. Spiżarnia jest przydatna szczególnie w mieszkaniach, gdzie zastosowane jest rozwiązanie „salon z aneksem”. To dodatkowa przestrzeń, która pozwala przechowywać używane w kuchni na co dzień przedmioty o dużych gabarytach. Chcąc przeznaczyć miejsce na spiżarnię w mieszkaniu, musimy spełnić pewne warunki:

- Najlepiej umiejscowić spiżarnię jak najbliżej kuchni. Pozwoli to nam w pełni wykorzystać jej przeznaczenie.

- Miejsce na spiżarnię musi być odcięte od dopływu ciepła. Temperatura w pomieszczeniu powinna wahać się pomiędzy 10–15°C. Miejsce to musi być dobrze zaciemnione i suche. Tak, aby stworzyć idealne warunki do przechowania żywności.

- Ważne, aby pomieszczenie było na tyle duże, żebyśmy mogli się swobodnie w nim poruszać.                                                                                                                   

- Warto zainwestować w półki o różnych rozmiarach i profilach. Przydadzą się specjalne powierzchnie na butelki i solidne blaty pod zgrzewki z wodą lub ciężkie urządzenia.

Zobacz także: Jakie akcesoria pomogą utrzymać porządek w spiżarni?

Co powinno się w niej znaleźć?

Spiżarnia jest miejscem przeznaczonym do przechowywania żywności. Powinny się znaleźć w niej półki na przetwory i konfitury. Dobrze jest zainstalować haki do suszenia ziół. W spiżarni możemy trzymać długoterminową żywność lub np. zgrzewki z napojami.

Zobacz także: Jak zaprojektować pomieszczenia, aby ograniczyć straty ciepła?

Dostęp do powietrza

Z problemem tak ważnej wentylacji w pomieszczeniu gospodarczym można sobie poradzić na wiele sposobów:
- przede wszystkim potrzebny jest osobny kanał wentylacyjny. Musi rozpraszać tworzące się w spiżarni zapachy i doprowadzać do niej dopływ świeżego powietrza.
- innym rozwiązaniem jest wykucie okna lub dwóch otworów na dole i na górze ściany zewnętrznej. Ich średnica powinna być nie większa niż 20cm.

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Znaleźć miejsce dla pomieszczenia gospodarczego powinniśmy już na etapie projektu zagospodarowania przestrzeni. Spiżarnia jest przydatna szczególnie w mieszkaniach, gdzie stosowane jest rozwiązanie „salon z aneksem”.
Znaleźć miejsce dla pomieszczenia gospodarczego powinniśmy już na etapie projektu zagospodarowania przestrzeni. Spiżarnia jest przydatna szczególnie w mieszkaniach, gdzie stosowane jest rozwiązanie „salon z aneksem”.

Klasyfikacja Środków Trwałych 2016 ze stawkami amortyzacji i powiązaniem z KŚT 201079.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Motiveo

Motiveo.pl to nowy sposób na tworzenie współczesnych systemów motywacyjnych dla handlowców. Platforma ta przeznaczona jest dla całego sektora MŚP.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »