| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Oświetlenie > Jak dobrze oświetlić łazienkę?

Jak dobrze oświetlić łazienkę?

W łazience wykonujemy wiele czynności, które wymagają dostępu do dobrego oświetlenia, jednak jak doświetlić łazienkę? Obecnie stosowane rozmieszczenia oświetlenia, pozwalają nie tylko na wyróżnienie stref w łazience. Dzięki nim tego typu wnętrze może nabrać niepowtarzalnego klimatu.

Aranżacja wnętrza światłem

Standardowo dobierane dotąd do łazienki plafony i kinkiety, wyszły z mody. Słabo oświetlona łazienka, nie spełnia już oczekiwań. Dziś, możemy sobie pozwolić na żyrandol nad wanną. Wszystko zależy od stylu, w jakim wykonany jest wystrój łazienki. Źródeł światła jest dużo więcej, niż dawniej. Ponad to, główne oświetlenie na suficie, nie odgrywa już znaczącej roli. Nowoczesny system aranżacji pozwala dzielić łazienkę na poszczególne strefy – kąpieli, relaksu, czy codziennego użytku. Podziału dokonuje się poprzez doświetlenie konkretnych miejsc w łazience.

Zobacz także: Czy nietypowe oświetlenie łazienki spełnia swoje podstawowe funkcje?

Główne i dodatkowe źródła światła

Mimo wszystko w łazience niezbędne jest główne – górne źródło światła. Wiele łazienek pozbawionych jest dostępu do okna. Lampa u sufitu, ma poniekąd dostarczać wiązki o podobnym nasyceniu, jak światło dzienne. Nie jest to jednak wystarczające źródło do oświetlenia przestrzeni, jaką jest łazienka. Ważnym miejscem, które wymaga dodatkowego doświetlenia jest lustro, przy którym kobiety wykonują codzienny makijaż, a mężczyźni się golą. Lustro nie może być ono oświetlone jedynie z góry. Powinno mieć także dwa poboczne źródła światła, która łącznie naświetlą twarz z trzech stron. Odpowiednie światło powinno być także nad kabiną prysznicową. Jeśli jest mlecznie przeszklona, dodatkowe źródło powinno znaleźć się w suficie bezpośrednio nad prysznicem.

Zobacz także: O czym warto wiedzieć planując oświetlenie w łazience?

Oświetlenie dekoracyjne

Obecna technologia pozwala nam także na użycie dodatkowego oświetlenia typu LED w łazience. To tak zwane dekoracyjne światło, służy przede wszystkim stworzeniu we wnętrzu niepowtarzalnego klimatu. Podświetlenie takim panelem wanny lub półeczek sprawi, że wnętrze zaświeci się w różnych kolorach. Ciekawostką jest, że panele LED pozwalają podświetlić wodę. Wystarczy kupić słuchawkę prysznica z funkcją podświetlania.

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Standardowo dobierane dotąd do łazienki plafony i kinkiety, wyszły z mody. Słabo oświetlona łazienka, nie spełnia już oczekiwań. Fot. www.kingasliwa.pl
Standardowo dobierane dotąd do łazienki plafony i kinkiety, wyszły z mody. Słabo oświetlona łazienka, nie spełnia już oczekiwań. Fot. www.kingasliwa.pl

Serwis Inforlex RODO 3 m-ce + książka RODO dla samorządu i administracji198.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Edyta Bielak-Jomaa

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie uzyskała stopień doktora nauk prawnych i została zatrudniona w Katedrze Prawa Pracy WPiA UŁ na stanowisku adiunkta; do czasu powołania na stanowisko Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, pełniła funkcję Kierownika Podyplomowych Studiów Ochrony Danych Osobowych WPiA UŁ oraz Kierownika Centrum Ochrony Danych Osobowych i Zarządzania Informacją. Była wykładowcą z zakresu ochrony danych osobowych, prawa pracy i zagranicznych migracji zarobkowych. Pełniła funkcję opiekuna naukowego Międzywydziałowego Koła Studenckiego Praw Osób Niepełnosprawnych, prowadziła szkolenia w ramach działalności Międzynarodowej Fundacji Kobiet oraz cykl szkoleń organizowanych dla pracowników i pracodawców regionu „Różni, ale równi” dotyczących równego traktowania oraz zakazu dyskryminacji na rynku pracy. Jest autorką ponad 30 opracowań z zakresu prawa pracy, problematyki rynku pracy, oraz ochrony danych osobowych. Jej zainteresowania naukowe obejmują przede wszystkim problematykę ochrony dóbr osobistych pracowników i ochronę danych osobowych w zatrudnieniu. Jako pierwsza rozpoczęła badania nad ochroną danych osobowych bezrobotnych i poszukujących pracy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK