| INFORFK | INFORRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Kolory i wzory > Jak różnobarwne wzory na ścianach salonu i sypialni kształtują aranżację?

Jak różnobarwne wzory na ścianach salonu i sypialni kształtują aranżację?

Moda na jednokolorowe aranżacje wciąż się utrzymuje, a przecież to różnokolorowe wzory kształtują aranżacje. Mimo to, coraz bardziej popularny, staje się „zwariowany” i dynamiczny wystrój – pełen różnokolorowych kształtów. Nie bójmy się popuścić wodze fantazji, a wnętrze naszego mieszkania nabierze oryginalnego charakteru.

Tapeta, która poprawia humor

Aranżacja wnętrza i wybór stylu, w jakim stworzymy dany wystrój – zależą przede wszystkim od gustu właściciela. Podczas, gdy jedni postawią na zachowawczą i minimalistyczną dekorację, inni, być może zechcą przebywać w kolorowych pomieszczeniach pełnych energii. Takie efekty wystroju w aranżacjach wnętrz osiągamy, przede wszystkim przez zastosowanie odpowiednich kolorów. Często, pomocne okazują się także wzory. Przełamanie jednostajnego formatu ścian ma wiele zalet. W ten sposób, możemy przede wszystkim oddziaływać na optyczne kreowanie przestrzeni. Ponad to, dynamiczne i kolorowe wzory będą nas dobrze nastrajać.

Zobacz także: Jak zaprojektować przedpokój?

19,90 złFaktury 2014 - PDF

Groszki i paski

Jest wiele kształtów, których możemy użyć na tapecie. Od bardziej skomplikowanych: motywów roślinnych i ozdobnych, po proste i standardowe geometryczne formy. Ostatnio, coraz bardziej popularne stają się te drugie. W erze minimalistycznych wnętrz, w modzie jest geometryzacja formy – nie tylko mebli. Na tapetach, znaleźć można więcej rombów, trójkątów i innych brył (często łączonych ze sobą). Tego typu tapety, są nie bez znaczenia dla całej aranżacji. Często sterują przestrzenią wnętrza. Dlatego niezwykle istotne jest, żeby nie używać takich wzorów na całej powierzchni ściany. Najbardziej efektownie będą się prezentowały jako akcenty. Warto, więc czasem wykorzystać jedną krótszą ścianę i pokryć ją, właśnie taką tapetą.

Zobacz także: Jak wykorzystać motywy roślinne we wnętrzu?

O czym warto pamiętać?

1. Wiele elementów skumulowanych na małej przestrzeni, przyciągnie wzrok i zmniejszy przestrzeń.

2. Jeśli wzory na ścianie są różnokolorowe, postarajmy się, aby nasycenie barw użytych w pozostałych częściach aranżacji, było na podobnym poziomie.

3. Czarno – biały wzór, wymaga utrzymania umeblowania w podobnej konwencji kolorystycznej.

Aktualizacja: 17.08.2011

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Moda na jednokolorowe aranżacje wciąż się utrzymuje. Mimo to, coraz bardziej popularny, staje się „zwariowany” i dynamiczny wystrój – pełen różnokolorowych kształtów.
Moda na jednokolorowe aranżacje wciąż się utrzymuje. Mimo to, coraz bardziej popularny, staje się „zwariowany” i dynamiczny wystrój – pełen różnokolorowych kształtów.

Personel i Zarządzanie189,00 zł

POLECANE ARTYKUŁY

TERMINARZ

SIE31
TydzieńPWŚCPSN
3128293031123
3245678910
3311121314151617
3418192021222324
3525262728293031

Ostatnio na forum

zobacz więcej »

Narzędzia przedsiębiorcy

Eksperci infor.pl

Kancelaria Brokerska CDS

CDS działa jako kancelaria doradcza, której misją jest ochrona interesów przewoźników i spedytorów poprzez świadczenie usług w zakresie obsługi ubezpieczeń transportowych (OC przewoźnika, OC spedytora i Cargo) oraz pozasądowej i sądowej obsługi roszczeń i szkód powstałych w transporcie. Świadczymy również usługi związane z zarządzaniem ryzykiem transportowym, a także przeprowadzamy audyty i szkolenia z zakresu prawa przewozowego.

Zostań ekspertem Infor.pl »