| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Feng shui > Boże Narodzenie według feng shui

Boże Narodzenie według feng shui

Feng shui ma ponad 3000 lat, pochodzi z dalekich Chin i nie jest związane z żadną religią, więc także niewiele ma wspólnego z Bożym Narodzeniem. To starożytna sztuka aranżowania przestrzeni życiowej człowieka, dlatego możemy poczynić pewne przygotowania pod kątem Bożego Narodzenia.

Kolejny element świąteczny, który wprowadzamy do wnętrza to gwiazda betlejemska, która zawsze kojarzy się ze świętami Bożego Narodzenia. Stawiamy ją w widocznym miejscu, tak by przypominała nam, że zbliża się magiczny czas.

Im bliżej świąt, tym więcej symboli. Tuż przed świętami zaczynamy dekorować lampkami świątecznymi dom, balkon, ogród. Kwestią gustu jest to czy tych światełek będzie dużo, czy też wystarczy jeden, ale ładny i widoczny element. Symbolika światła na zewnątrz domu związana jest z przyciąganiem dobrej energii do naszego wnętrza. Jest zaproszeniem do naszego domu, które wysyłamy w świat. Jest komunikatem, jestem tu i czekam na bliskich mi ludzi oraz na święta, gdyż cieszę się nimi. Kiedy już ogłosimy światu, że czekamy na magiczne świąteczne chwile, czas zabrać się za pakowanie prezentów.

Zobacz także: Dekoracje świąteczne z siatki

Pakowanie prezentów

Święta to czas kiedy dajemy i otrzymujemy prezenty. Niektórzy z nas uwielbiają dawać prezenty, inni uwielbiają je otrzymywać. Nie wszyscy mają pomysł na prezent i często jest tak, że właśnie prezent jest największym kłopotem. Tak nie powinno być. Świąteczny prezent pod choinką też powinien być magiczny i powinien sprawiać radość tak dającemu, jak obdarowanemu. Czasami więcej radości sprawia własnoręcznie zrobiony lub trafnie kupiony drobiazg niż drogi prezent, który zupełnie nie trafia w potrzeby obdarowanego. Pamiętajmy o tym, że tylko wtedy, kiedy prezent sprawia radość obdarowanemu w ślad za nim płynie pozytywna energia. Za prezentami rozglądajmy się już w listopadzie. Kupowanie ich tuż przed świętami w nerwowej atmosferze może spowodować, że nie będą miały magicznej świątecznej energii. Dawanie prezentów nie jest prostą sprawą, ale ich pakowanie nie należy do trudnych zajęć. Zapakujmy więc nasze prezenty bardzo starannie i elegancko. Feng shui poleca opakowania w czerwonym kolorze.

Zobacz także: Dom strojny jak choinka

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Ekspert:

Bożena Radzikowska

Dyplomowany konsultant feng shui

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Święta Fot. Fotolia
Święta Fot. Fotolia

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201825.80 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Edyta Bielak-Jomaa

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie uzyskała stopień doktora nauk prawnych i została zatrudniona w Katedrze Prawa Pracy WPiA UŁ na stanowisku adiunkta; do czasu powołania na stanowisko Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, pełniła funkcję Kierownika Podyplomowych Studiów Ochrony Danych Osobowych WPiA UŁ oraz Kierownika Centrum Ochrony Danych Osobowych i Zarządzania Informacją. Była wykładowcą z zakresu ochrony danych osobowych, prawa pracy i zagranicznych migracji zarobkowych. Pełniła funkcję opiekuna naukowego Międzywydziałowego Koła Studenckiego Praw Osób Niepełnosprawnych, prowadziła szkolenia w ramach działalności Międzynarodowej Fundacji Kobiet oraz cykl szkoleń organizowanych dla pracowników i pracodawców regionu „Różni, ale równi” dotyczących równego traktowania oraz zakazu dyskryminacji na rynku pracy. Jest autorką ponad 30 opracowań z zakresu prawa pracy, problematyki rynku pracy, oraz ochrony danych osobowych. Jej zainteresowania naukowe obejmują przede wszystkim problematykę ochrony dóbr osobistych pracowników i ochronę danych osobowych w zatrudnieniu. Jako pierwsza rozpoczęła badania nad ochroną danych osobowych bezrobotnych i poszukujących pracy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK