| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Feng shui > Wejście do domu według feng shui

Wejście do domu według feng shui

Wejście do domu według feng shui powinno znajdować się na froncie domu i w dodatku na środku ściany frontowej – jest to pierwsza zasada. Drzwi wejściowe powinny być ładne, zadbane i widoczne z ulicy oraz proporcjonalne do wejścia. Przeczytaj jakie są inne zasady dotyczące wejścia do domu według feng shui.

W każdym przypadku aranżacji wejścia, ścieżka prowadząca do wejścia nie powinna być prosta. Oznacza to, że furtka powinna znajdować się z boku domu, a ścieżka od furtki do wejścia powinna nas prowadzić meandrem wśród ładnych roślin. Jeśli mamy sporą odległość od płotu do domu warto pomyśleć o zaaranżowaniu klombu, który jest niby rondem przed domem.

Zobacz także: Feng shui w przedpokoju

Jeśli wejście do domu nie jest na ścianie frontowej rośnie znaczenie ścieżki. Wtedy to właśnie ścieżka odpowiedzialna jest za doprowadzenie energii do wejścia, które jest gdzieś z boku budynku. Wejście zawsze powinno być oświetlone. Oświetlona powinna być też ścieżka, jeśli jest dość długa i prowadzi do wejścia gdzieś z boku lub z tyłu domu.

Zobacz także: Feng shui: układanie książek

Omówiliśmy wejście do domu, czyli usta, a teraz nadeszła pora na oczy. Oczy, czyli okna na ścianie frontowej. Te okna powinny być zawsze ładne zadbane i czyste. Dobrze, jeśli są dość duże, wtedy dom przyciąga uwagę. Oczywiście podobnie jak oczy na twarzy okna po obu stronach wejścia powinny być takie same. Jeśli są duże nie muszą być dodatkowo podkreślane, jeśli nie, warto pomyśleć o ozdobnych gzymsach, okiennicach lub przyciągającej uwagę aranżacji okna. Oczywiście nie muszą to być tylko dwa okna. Musi być jednak zachowana równowaga między oknami po prawej i po lewej stronie wejścia. Wystarczy popatrzyć, jak kiedyś budowano dworki i uzmysłowić sobie, o jaką harmonię i proporcję chodzi. Jeśli ktoś z was ogłada film „Ranczo” na pewno zwrócił uwagę na piękny dworek Lucy.

I został mi do opisania ostatni element twarzy, czyli nos a w domu korytarz wejściowy. Tak jak nosem wciągamy energię do ciała tak zadaniem korytarza czy holu wejściowego jest wciągnięcie energii do domu. Podstawowa zasada brzmi, korytarz musi być czysty, przestronny i proporcjonalnie duży w stosunku do domu. Zaraz za drzwiami wejściowymi nie powinno być niczego, co przeszkadza w komunikacji, czyli walających się po podłodze butów, kapci, wiszących na ścianie płaszczy itp. To, co osoba zobaczy zaraz po wejściu do domu zapadnie w jej pamięci na długo, tak więc warto zadbać o to, żeby w korytarzu czy holu wejściowym był jakiś ładny element przyciągający uwagę. Zwykle w takich miejscach znajdują się szafy na odzież i buty oraz lustro. Lustro nie powinno wisieć naprzeciwko drzwi wejściowych. Elementem przyciągającym uwagę może być rama lustra. Jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca można powiesić coś ładnego na ścianie lub postawić na komodzie. Warto też zadbać o przyjemny zapach w korytarzu.

Opisane w tym artykule wejście do domu jest ideałem, do którego należy dążyć, ale jak to zwykle w życiu bywa nie zawsze wszystko jest idealne. Nawet stosując feng shui czasami dla dobra domu i jego mieszkańców wejście do domu powinno znajdować się z boku ściany frontowej, jeśli inne aspekty feng shui (zaawansowane techniki) tego wymagają. Jednak zawsze ważna jest zasada zachowania prostoty, proporcji, harmonii i ładu.

I na koniec istotna uwaga. Wskazówki, jakich można udzielić przez Internet są jak suplementy diety. Na pewno nikomu nie zaszkodzą, często pomagają, ale czasami zdarzają się takie sytuacje, że bez pomocny specjalisty nie jesteśmy w stanie sobie poradzić. Wtedy warto skorzystać z pomocy konsultanta i zaawansowanych technik feng shui.

Zobacz także: Pokój małego dziecka według feng shui

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Ekspert:

Bożena Radzikowska

Dyplomowany konsultant feng shui

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Dom Fot. Fotolia
Dom Fot. Fotolia

Personel i Zarządzanie390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Dawid Tomaszewski

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK