| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Feng shui > Gabinet według feng shui

Gabinet według feng shui

Gabinet według feng shui powinien mieć cechy jin, które mówią nam o tym, gdzie wydzielić na niego miejsce. W gabinecie potrzebny nam jest spokój umożliwiający skupienie uwagi na pracy. Co powinno się znaleźć w gabinecie feng shui? Jak zaaranżować przestrzeń?

Regał na dokumenty, książki i różne drobiazgi jest meblem gabinetowym. Zakup regału powinien być przemyślany. Powinien mieć odpowiednią głębokość tak, żeby zmieściły się w nim i segregatory, i małe książki. Część półek powinna być zamykana tak, żeby możliwe było schowanie w nich różnych przedmiotów.

Gabinet oprócz światła sufitowego powinien mieć też oświetlenie punktowe. Oczywiście najlepiej sprawdzi się lampka na biurku oświetlająca klawiaturę albo stojąca lampa. Światło nie powinno być ostre i rażące.

Ważne jest też to, co widzimy za oknem gabinetu. Widok za oknem powinien być przyjemny, ale nie powinien odciągać naszej uwagi od tego, co robimy. Na wszelki wypadek lepiej, żeby okno w gabinecie miało firankę, zasłonkę lub roletę. Unikajmy żaluzji i wertikali.

Klimat gabinetu tworzą różne dodatki w postaci dywanu, roślin, obrazów, zdjęć czy portretów znanych przodków, dyplomów i różnych pamiątek związanych np. z pracą, z pasją czy z hobby. Sam gabinet, a także jego klimat pomaga budować autorytet jego właściciela.

Gabinet jest azylem, miejscem odpoczynku czy refleksji. Ma też znaczenie w procesie wychowywania dzieci. Jest trochę jak gabinet dyrektora w firmie czy w szkole. Gabinet buduje autorytet rodzica. Nie powinien być miejscem, w którym przebywają dzieci, a już na pewno nie jest pokojem do zabawy. Powinien być miejscem, do którego dziecko wchodzi z respektem. To miejsce na poważne rozmowy rodzica z nastolatkiem czy z dorosłym już dzieckiem. Rozmowy, które zapadają w pamięci dziecka na zawsze.

Zobacz także: Pokój dziecka według feng shui

Nie zawsze mamy tyle miejsca w mieszkaniu, żeby możliwe było wydzielenie osobnego pokoju na gabinet. Wtedy warto wydzielić np. w salonie chociażby fotel, który będzie pełnił funkcję miejsca Pana czy Pani domu i będzie namiastką gabinetu.

Oprócz tych opisanych wyżej zasad urządzania gabinetu trzeba wziąć pod uwagę jeszcze nasze dobre kierunki geograficzne i tak ustawić biurko, żeby jego właściciel korzystał ze swojej dobrej energii. W gabinecie powinna to być energia realizacji celów lub energia planów, pomysłów. Nasze dobre i złe kierunki geograficzne wyznacza indywidualna liczba Kua. Jeśli ją znamy to zgodnie z nią powinniśmy ustawić biurko, a w drugiej kolejności zadbać o pozostałe zasady ustawiania biurka.

W gabinecie powinna robić porządek tylko ta osoba, która z niego najczęściej korzysta. Głównie chodzi tu o porządek na biurku. Osoba, która korzysta z gabinetu ma prawo mocno się zdenerwować, jeśli ktoś niezorientowany w artystycznym nieładzie biurkowym, nawet w najlepszej intencji coś poukłada lub co gorsze wyrzuci. Gabinet pełni bardzo ważną funkcję w życiu rodziny, jest miejscem do załatwiania różnych ważnych dla rodziny spraw i jak wspomniałam wcześniej wspiera autorytet rodziców. Szkoda, że w wielu mieszkaniach nie ma takiego pokoju ani nawet wydzielonego miejsca, które można nazwać miejscem Pana lub Pani domu. Jeśli jest taka możliwość warto postarać się zorganizować sobie takie miejsce.

Zobacz także: Jak zaaranżować łazienkę według zasad feng shui?

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Ekspert:

Bożena Radzikowska

Dyplomowany konsultant feng shui

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Gabinet  Fot. Fotolia
Gabinet Fot. Fotolia

INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Wicha-Gajek

Koordynator ds. Marketingu i PR Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości "Twój StartUp"

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK