| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Feng shui > Sypialnia feng shui

Sypialnia feng shui

Sypialnia feng shui to wyjątkowe miejsce, w którym spotykają się dwa pierwiastki męski i żeński. Dlatego sypialnię feng shui należy zaaranżować w sposób szczególny, tak żeby znalazło się w niej miejsce na obie energie. Jak tego dokonać?

Należy tu wyjaśnić czym są nazwy użyte do określania kierunków, otóż Mityczne Zwierzęta pełnią rolę takich „pomocy naukowych” dzięki, którym określając typ energii i sposób jej oddziaływania nie trzeba kolejno opisywać cech, jakimi się charakteryzują, ponieważ zawarte są one w nazwie. Tak jak każde zwierzę, tak i każda z energii reprezentuje inne właściwości, a Chińczycy sprytnie połączyli je w całość, tym samym ułatwiając pracę.

Zobacz także: Elementy feng shui

Niewątpliwie kolejnym istotnym czynnikiem przy ustawianiu łóżka jest jego usytuowanie względem okien i drzwi. Najkorzystniejsze to takie, kiedy osoba leżąca w łóżku ma „pod kontrolą” drzwi, a tym samym nie może zostać zaskoczona (chodzi o symbolikę, więc dotyczy to nawet osób mieszkających samotnie). Natomiast unikać należy położenia na linii drzwi – okno.

Niebagatelnym czynnikiem jest również kolor jako nośnik energii. Posiadając wiedzę na temat ilości snu w naszym życiu, przesypiamy 1/3 naszego życia, dlatego należy szczególnie troskliwie zadbać o jego jakość. Generalnie polecam kolory pastelowe, stonowane, sprzyjające wypoczynkowi, ale tak naprawdę wszystko zależy od stylu życia, indywidualnych preferencji, wewnętrznych energii i ewentualnych niedoborów lub nadmiarów w nich występujących oraz niewątpliwie od naszego wieku.

Szczególną uwagę należy zwrócić na to, co widzimy po przebudzeniu. Jeśli jesteśmy w związku warto, żeby ten fakt został podkreślony przez dekoracje. Niech to będzie obraz przedstawiający „parę” w jakiejkolwiek wersji – mogą to być dwa drzewa, dwa kwiaty, dwa ptaki (dekoracje należy dopasować do wnętrza i do indywidualnego gustu). Tę dwoistość warto akcentować w każdym możliwym miejscu sypialni feng shui– dwie lampy, dwie komody, dwa obrazki itd.

Zobacz także: Pokój dziecka według feng shui

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Koronczok

Sprzedaż Internetowa24

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK