| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Feng shui > Feng shui salonu – zasady ogólne

Feng shui salonu – zasady ogólne

Feng shui salonu jest naszą wizytówką. To miejsce, które powinniśmy wykorzystać do zaakcentowania, kim jesteśmy, jak chcemy być postrzegani przez nasze bliższe i dalsze otoczenie. Salon według feng shui to pokój, w którym powinien się dobrze, czuć każdy członek rodziny i który powinien jednoczyć rodzinę. Jak wykorzystać, feng shui, aby salon spełniał wszystkie te funkcje?

Feng shui salonu uda nam się osiągnąć po przeanalizowaniu układu swego domu, mieszkania i wykorzystaniu koloru ścian, podłogi, mebli, roślin oraz różnych elementów dekoracyjnych do zarządzania przepływem konstruktywnej energii Chi. Zacznij od dokładnego posprzątania pokoju, umycia okien, podłóg, zlikwidowania kurzu i pajęczyn oraz wyrzucenia wszystkiego, co jest stare, zniszczone, niepotrzebne, zwiędłe lub uschnięte. A teraz możesz przestawiać meble, jeśli trzeba pomaluj ściany i kup nowe rośliny, i nowe dekoracje. Oto kilka wskazówek jak sobie poradzić z zaaranżowaniem salonu.

Zobacz także: Feng shui w domu

Meble

Ustawienie mebli w salonie feng shui jest bardzo ważne, gdyż swoimi gabarytami mogą zakłócać swobodny przepływ energii. Prawidłowe ustawienie krzeseł, foteli, kanapy, stołu to takie ustawienie, które umożliwia kontrolowanie wejścia do pokoju, czyli przodem do wejścia. Jeżeli nie jest możliwe takie ustawienie, to należy upewnić się, że meble nie utrudniają wejścia, nie zastawiają go. Układ siedzeń powinny być taki, aby siedzące na nich osoby mogły zobaczyć drzwi nie odwracając się. Bardzo korzystne ustawienie to takie, które zaaranżowane jest na ośmioboku lub na kole najbardziej korzystna jest sytuacja, kiedy mamy osiem miejsc siedzących. Pamiętaj, aby ustawiając kanapę, fotel czy krzesła pozostawić wystarczającą ilość miejsca do poruszania się między nimi. Oczywiście łatwiej jest zastosować taką aranżację w dużym pokoju. Małe pokoje nie mogą mieć aż tylu miejsc siedzących gdyż wtedy zagracimy je.

Zobacz także: Siatka bagua w domu

Stół musi być czysty i elegancki. Symbolizuje zdrowie i jednoczy rodzinę. Jeśli jest możliwe powinny na nim stać świeże kwiaty.

Zobacz także: Feng shui: układanie książek

Lustra

Lustra to bardzo ważne remedia feng shui, szczególnie dobrze sprawdzają się w salonie czy w jadalni. Dobrze umieszczone lustro może spełniać wiele funkcji. Nadają się do wprowadzenia odbitego światła do ciemnej części salonu, powiększają małe pokoje, mogą służyć do kontrolowania wejścia do pokoju, jeśli pokój ma taki kształt, że nie możemy inaczej kontrolować wejścia do niego. Kolejna przydatna funkcja lustra to podwajanie. Sprawdza się obok stołu w jadalni symbolicznie podwajając posiłki i ludzi siedzących przy stole. Mogą też wprowadzić do pomieszczenia ładny widok z okna (np. ogród). Czego unikamy? Unikamy odbijania w lustrze drzwi wejściowych oraz skrzywionych nienaturalnych odbić ludzi. Szczególnie odbicia „pociętego” człowieka. Powinniśmy uważać, aby lustro nie odbijało tylko naszej głowy i powinniśmy unikać luster w kawałkach, które zniekształcają rzeczywistość. Odbicie postaci człowieka w lustrze powinno być naturalne.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Dziennik Gazeta Prawna

Największy polski dziennik prawno-gospodarczy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK