| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Feng shui > Aranżujemy sypialnię w zgodzie z zasadami feng shui. Wskazówki ogólne

Aranżujemy sypialnię w zgodzie z zasadami feng shui. Wskazówki ogólne

Aranżowanie sypialni feng shui oznacza postępowanie według konkretnych zasad. Jakie warunki muszą zostać spełnione, aby uzyskać sypialnię urządzoną w zgodzie z zasadami feng shui. Jak oświetlić sypialnię? Jakie dodatki i meble są dopuszczalne, a których lepiej unikać?

Jaki mebel w sypialni jest najważniejszy?

Tym meblem jest oczywiście łóżko. Nie kanapa, nie narożnik ani fotel, a zwyczajne łóżko. Ten mebel powinien być zrobiony z naturalnych materiałów, czyli z drewna, z bambusu, z rattanu czy z metalu. Pod łóżkiem powinna być wolna przestrzeń, aby powietrze (energia Chi) swobodnie krążyły. Wezgłowie łóżka powinno być wyższe niż część naprzeciwko wezgłowia i powinno być oparte o ścianę bez okna.

Jak wybrać materac?

Każde łóżko ma materac, który powinien być wykonany z naturalnych „oddychających” surowców. Dopuszcza się również nowoczesne materiały ale muszą mieć też takie właściwości. Ponadto materac powinien być dość twardy, aby ciało się nie zapadało. Nic nie powinno skrzypieć. Nawet w dużym łóżku należy wybrać jeden materac. Materace podwójne symbolicznie dzielą małżonków. Dzielą również w sensie dosłownym, gdyż spanie na łączeniu materacy jest niewygodne i wcześniej czy później znajdziemy się każdy na swoim materacu, albo oboje na jednym wąskim.

Zobacz także: Feng shui: układanie książek

Jak ustawić łóżko?

Ustawienie łóżka zgodnie z zasadami feng shui kieruje się swoimi prawami. Zawsze unikajmy spania pod skosami, belkami, półkami i nad urządzeniami z prądem lub pod nimi (dotyczy to również gniazdek elektrycznych, do których jest coś podłączone). Jeśli nie mamy wyboru i musimy ustawić łóżko pod skosem, zadbajmy o to, żeby był on biały (będzie stanowić wizualne przedłużenie sufitu) i oświetlony od dołu. Przed działaniem energii Sha z belek na suficie możemy zabezpieczyć się lekkim baldachimem (albo zlikwidować belki). Bezpośrednio nad naszymi głowami nie powinno nic wisieć. Ani lampki, ani obrazy, ani półki. Wezgłowie łóżka nie powinno mieć żadnych ostrych kształtów. Najlepsze będzie wysokie, zaokrąglone i pełne dające wystarczające oparcie poduszce czy wałkowi oraz ochraniające nasze głowy. Wezgłowie łóżka powinno mieć oparcie w ścianie, a z łóżka powinniśmy widzieć drzwi wejściowe do sypialni. Jeśli nie można tak ustawić łóżka to można zastosować lustro, które odbija drzwi wejściowe i widać to odbicie z łóżka (ale nie widać śpiących osób).

Zobacz także: Feng shui: uzdrawianie energii

A co z lustrem w sypialni?

Lustro nie powinno odbijać śpiących osób, czyli nie powinno znajdować się naprzeciwko nich i nie powinno być na suficie. Jeśli mamy takie lustro to powinniśmy na czas snu je zakrywać.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Häfele Polska

Producent okuć meblowych i budowlanych, a także elektronicznych systemów kontroli dostępu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK