| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Feng shui > Siatka bagua w domu

Siatka bagua w domu

Siatka bagua w domu działa jak mapa, która podpowiada nam, jakie miejsca będą odpowiednie do rozstawienia poszczególnych przedmiotów. Za pomocą siatki bagua jesteśmy w stanie zlokalizować energię sprzyjającą poszczególnym sferom życia, zwanym w feng shui rogami. Dzięki niej w razie potrzeby możemy też usprawnić przepływ energii w konkretnych miejscach.

Siatka bagua w domu wydziela w nim poszczególne strefy odpowiadające za różnego rodzaju dobra pojawiające się w naszym życiu. Według feng shui wyróżniamy:

–róg kariery,

– róg wiedzy,

– róg rodziny,

– róg bogactwa,

– róg sławy,

– róg związków z ludźmi (w tym także miłość),

– róg dzieci i inwencji.

Zobacz także: Feng shui w domu

Róg kariery

Rogu kariery nie musimy rozumieć dosłownie, ta strefa nie musi się wiązać tylko z pracą, ale może oznaczać również rozwój wewnętrzny. W rejonie tym powinniśmy zastosować dodatki w kolorze czarnym z opływowymi liniami.

Róg wiedzy

Róg wiedzy odnosi się nie tylko do wiedzy nabytej, lecz także do mądrości wewnętrznej. Symboliczne kolory wiedzy to: czarny, błękitny i zielony. W rogu wiedzy dobrze sprawdzają się pejzaże górskie bądź zdjęcia z naszych górskich wyjazdów. Relaks ułatwią nam dodatki w kolorach wiedzy, na przykład zielone świeczki.

Róg rodziny

Róg rodziny symbolizowany jest przez drewno i kolory niebieski i zielony. Dodatkowo charakterystyczne elementy to znak pioruna i prostokąt zastosowany w pozycji pionowej. Usprawnienie przepływu energii w tej przestrzeni uzyskamy za pomocą rodzinnych pamiątek: zdjęć, portretów i roślin doniczkowych.

Róg bogactwa

Bogactwo w feng shui to nie tylko dobra materialne, lecz także bogactwo wewnętrzne. Kolory bogactwa to: zielony, niebieski, czerwony i fioletowy. Symbolizowane jest przez wiatr.

Róg sławy

Sława według feng shui oznacza człowieka, którego osobowość jest warta dostrzeżenia. Sława to ogień i kolor czerwony, a także trójkąt. Możemy wpłynąć na zwiększenie sławy za pomocą symboli ognia, najprostszym rozwiązaniem będą świeczki i wszystko, co kojarzy nam się z ogniem. Dodatkowo możemy w rogu sławy ustawić przedmioty, które będą nam przypominać o osobistych sukcesach.

Róg związków

Róg związków i interakcji, jakie zachodzą między ludźmi. Najbardziej pożądanym kolorem w tym miejscu jest różowy, inne odpowiednie kolory to czerwony i biały. Polepszenie relacji z bliskimi poprawi umieszczenie rzeczy, które towarzyszyły nam w dobrych chwilach. Natomiast nowe relacje uda nam się pozyskać za pomocą podwojonych przedmiotów, oczywiście w odpowiednich kolorach.

Róg dzieci i inwencji

Róg dzieci nie musi oznaczać naszych własnych dzieci, może też odnosić się do wewnętrznego dziecka. W tym miejscu najlepiej jest zastosować rzeczy metalowe, bez ostrych kantów i najlepiej w białym kolorze, a dodatkowo frywolne i zabawne.

Zobacz także: Feng shui: układanie książek

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Bridgestone

To czołowy światowy producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, samolotów oraz maszyn do robót ziemnych, a także dostawca rozwiązań w zakresie bieżnikowania Bandag dla samochodów ciężarowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »