| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Feng shui > Feng shui: układanie książek

Feng shui: układanie książek

Feng shui przewiduje również odpowiednie miejsce dla książek. Zgodnie z zasadami feng shui nie wystarczy ułożyć książek na półce. Miejsce wybieramy w zależności od gatunku książki. Jednak najważniejszy jest porządek. Jak ustawić książki? Jakie miejsce będzie odpowiednie?

Feng shui uwzględnia wszystkie sfery ludzkiego życia, pewne reguły obowiązują także w czasie układania książek. Podstawową zasadą jest przede wszystkim zachowanie porządku i częste odkurzanie książek, bo jak wiadomo kurz według feng shui oznacza stagnację. Książki powinny mieć swoje miejsce, unikajmy odkładania ich w miejscu, w którym skończyliśmy czytać. Taka metoda z pewnością spowoduje, że po jakimś czasie w takich miejscach urosną stosy przeczytanych książek.

Zobacz także: Feng shui: uzdrawianie energii

Bałagan w książkach sprawia, że nie mamy do nich łatwego dostępu wtedy, gdy są nam one potrzebne. Prędzej czy później zaczyna nas to denerwować, w naszej głowie powstają negatywne myśli, a te z kolei zaburzają przepływ energii w mieszkaniu. A już z całą pewnością nie możemy dopuścić do sytuacji, w której sterty książek uniemożliwią nam swobodne poruszanie się po mieszkaniu.

Zachowanie porządku jest trudniejsze, jeśli posiadamy ich naprawdę dużo. Jednak i z tego możemy wybrnąć. Jeśli zależy nam rozmieszczeniu książek zgodnie z zasadami feng shui powinniśmy skorzystać z mapy energii, czyli bagua. Za jej pomocą ustalimy rozmieszczenie poszczególnych stref w mieszkaniu. Po zlokalizowaniu odpowiednich miejsc możemy układać książki z uwzględnieniem ich przyporządkowania gatunkowego:

 – Książki związane z rozwojem duchowym i autonaprawą powinny znaleźć się w rogu wiedzy.

– Książki o zabarwieniu romantycznym powinny zagościć w rogu romantycznym.

Zobacz także: Mieszkanie w angielskim stylu

– Miejsce książek odnoszących się do sfery pieniędzy jest w rogu finansowym.

– Książki kulinarne oczywiście mają swoje miejsce w kuchni.

– Zaś książki związane z naszymi zainteresowaniami powinny być tam, gdzie oddajemy się naszemu hobby.

Taki podział rozmieszczenia jest prosty i bardzo intuicyjny, żeby go dokonać nie musimy wcale znać się na gatunkach literackich.  

Możemy też pogrupować książki z uwzględnieniem naszych odczuć z nimi związanych. Te, które są bliższe naszemu sercu powinny znajdować się w miejscu, w którym się relaksujemy.

Bardziej tradycyjny podział uwzględnia rozmieszczenie alfabetyczne. Jednak możemy go zastosować tylko wtedy, jeśli mamy dużą cierpliwość, a cały ten proces nie spowoduje negatywnych odczuć.

Niezależnie od tego, który sposób wybierzemy pamiętajmy o tym, żeby nie gromadzić książek, które nie są nam potrzebne. Przywróćmy je do obiegu – sprzedajmy je lub oddajmy do biblioteki.

Zobacz także: Elementy feng shui

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Układanie książek według feng shui. Fot. Fotolia
Układanie książek według feng shui. Fot. Fotolia

Personel i Zarządzanie – prenumerata390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Zbigniew Sztymelski

Specjalista z zakresu podatków i rachunkowości, księgowy w biurze rachunkowym

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK