| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Eco design > Jak zastosować meble z recyklingu?

Jak zastosować meble z recyklingu?

Nie warto wyrzucać starych mebli! Wystarczy wymyślić dla starych mebli nowe zastosowanie. Dzięki przetwarzaniu przedmiotów, drewniane skrzynie, mogą stać się wygodną sofą. To nowy trend, w myśl ekologicznej idei o powtórnym wykorzystywaniu mebli.

Redesign

Każdy mebel ma duszę. Od kilku lat starają się to udowodnić zwolennicy ekologicznego aranżowania wnętrz. W tym wypadku, oznacza to odszukiwanie starych mebli i akcesoriów w dobrym stanie, po to, by tchnąć w nie drugie życie. Niekiedy wystarczy dokręcić śrubki a rzecz, która wydawała się zepsuta - na nowo ożywa. Zazwyczaj renowacją tego typu starych mebli, trudnią się artyści. Często idą o krok dalej. Doprowadzają przedmioty do stanu używalności, a następnie przekształcają je w meble o zupełnie innym przeznaczeniu. W ten sposób - stare, porcelanowe filiżanki stają się ozdobną doniczką na małe kwiaty lub świecznikiem. Najlepsze projekty przemieniają dziurawe walizki i skrzynie, w bogato zdobione, niepowtarzalne siedziska. Wystarczy dobry projekt i podstawowe umiejętności. Trzeba na przykład wiedzieć, jak obszyć materiałem gąbkę i wnętrze wykorzystywanego przedmiotu. Wiele rzeczy można zrobić samodzielnie.

Meble z recyklingu

Zobacz także: Nowe trendy wzornicze

Wzory i barwy

Nowy mebel zrobiony ze starego przedmiotu, musi mieć niepowtarzalny charakter. Jedną z największych zalet redesignu, jest fakt, że każdy przedmiot, to unikalny projekt. Nigdy dwa razy, nie uda się stworzyć takiego samego mebla. Z tego powodu, działania te traktowane są w kategoriach sztuki. Stare, wypłowiałe kolory przedmiotów, ożywiane są poprzez odważne wzory i nasycone kolory. Ważne jest to, by materiały użyte, na przykład do pokrycia siedziska, były jak najlepszej jakości. Wtedy wartość przedmiotu wzrasta. Porcelanę i ceramikę można odmalować, również używając mocniejszych kolorów, niż w pierwowzorze.

Zestaw do herbaty

Materiały

Przetworzone meble można wykonać z drewna, tektury, mocnej włókniny albo z gąbki.

Zobacz także: Jakie są zalety faktury i wzoru?

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Okurowski

Specjalista od nowoczesnych technologii zarówno samochodowych jak domowych. Wyjątkowy znawca nawigacji samochodowych, systemów multimedialnych, car audio i aplikacji mobilnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »