| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Pokój dla dziecka > Projekt pokoju dla dziecka > Rodzeństwo w jednym pokoju: jak to pogodzić?

Rodzeństwo w jednym pokoju: jak to pogodzić?


Jeśli nasza sytuacja mieszkaniowa zmusza nas do tego, by rodzeństwo dzieliło jeden pokój, warto zastanowić się jak to pogodzić i czy jest to jedyne rozwiązanie. Dzieci mieszkające w jednym pokoju zazwyczaj dogadują się lepiej niż rodzeństwo mieszkające w oddzielnych pomieszczeniach. Ale funkcjonalne aranżacyjne pogodzenie pokoju dla rodzeństwa to spore wyzwanie. Jak urządzić przestrzeń pokoju, by dla każdego dziecka znalazło się trochę prywatnej przestrzeni?

Jeden pokój przeznaczony dla rodzeństwa zazwyczaj jest kwestią konieczności, a nie dobrowolnego wyboru. Warto jednak postarać się o to, by indywidualne potrzeby, każdego dziecka, zostały uwzględnione w tej wspólnej przestrzeni. W ten sposób unikniemy konfliktów wynikających z dzielenia jednego pokoju.

Zobacz także: Jak urządzić pokój dla chłopca?

Czas maluchów w większości upływa na zabawie, dlatego nie zastawiajmy przestrzeni meblami. Czasem wydaje się, że piętrowe łóżko to jedyne rozwiązanie w pokoju dla rodzeństwa. Jednak zamiast tradycyjnego łóżka piętrowego można wybrać coś bardziej oryginalnego. Dwupoziomowa sypialnia nie musi przypominać wojskowej pryczy. Radzimy wybrać model łóżka, którego dolny materac jest wyposażony w kółka. Pozwoli to na swobodną zmianę ustawienia mebla w zależności od aktualnych potrzeb dzieci. W ciągu dnia będzie można łóżko wsunąć, tak by nie przeszkadzało w zabawie.

Zobacz także: Jak urządzić pokój dla małej księżniczki?

Każdy, nawet małe dziecko, potrzebuje odrobiny prywatności. Dlatego warto dokonać wyraźnego podziału wspólnego pokoju. Oczywiście nie mówimy o linii granicznej dzielącej pokój na dwie równe części, bo to tylko sprowokuje kłótnie między rodzeństwem. To wciąż popularne rozwiązanie: w jednym pokoju tworzymy dwie bardzo różne (często nawet sprzeczne) przestrzenie. Dzielimy pokój na stronę jednego i drugiego dziecka. Tymczasem odrębną przestrzeń każdego z dzieci możemy podkreślić na przykład innymi kolorami. Terytorium dziewczynki (łóżko, zabawki) niech podkreśla np. kolor czerwony, przestrzeń chłopca może być granatowa. Pamiętajmy, by cała aranżacja stanowiła spójną całość i łączyła rodzeństwo.

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Jeśli nasza sytuacja mieszkaniowa zmusza nas do tego, by rodzeństwo dzieliło jeden pokój, warto zastanowić się jak to pogodzić i czy jest to jedyne rozwiązanie. Dzieci mieszkające w jednym pokoju zazwyczaj dogadują się lepiej niż rodzeństwo mieszkające w oddzielnych pomieszczeniach. Fot. Fotolia
Jeśli nasza sytuacja mieszkaniowa zmusza nas do tego, by rodzeństwo dzieliło jeden pokój, warto zastanowić się jak to pogodzić i czy jest to jedyne rozwiązanie. Dzieci mieszkające w jednym pokoju zazwyczaj dogadują się lepiej niż rodzeństwo mieszkające w oddzielnych pomieszczeniach. Fot. Fotolia

INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Melonet

Agencja SEM zajmująca się marketingiem w Internecie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK