| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Pokój dla dziecka > Podłogi i ściany > Na jaki kolor pomalować ściany w pokoju dziecka?

Na jaki kolor pomalować ściany w pokoju dziecka?


Wielu rodziców zastanawia się na jaki kolor pomalować ściany w pokoju dziecka. Pokój dziecka rządzi się swoimi prawami, dlatego powinniśmy uwzględnić to w czasie wybierania koloru ścian. Kolor ścian powinien być radosny i sprzyjający rozwojowi dziecka. Zobacz, jak kolory wpływają na samopoczucie i psychikę dziecka.

To doskonały wybór, zwłaszcza gdy nasze dziecko jest nadpobudliwe. Kolor zielony zmniejsza napięcie mięśni i obniża ciśnienie krwi. Poza tym to kolor nie przypisany żadnej konkretnej płci, więc świetnie sprawdzi się zarówno w pokoju chłopca, jak i dziewczynki. Mówi się, że kolor zielony ma działanie uspokajające – wiadomo, zieleń to kolor natury – działa kojąco na wszystkie nasze zmysły. Także zmysły dziecka.

Zobacz także: Jak oryginalnie wykończyć ściany w pokoju dziecięcym?

Kolor żółty na ścianach nie tylko rozweseli dziecko, ale także optycznie rozświetli i powiększy pokój. Podobno ma działanie antydepresyjne i stymuluje układ nerwowy. Psychologowie potwierdzają pozytywny wpływ koloru żółtego na dzieci nieśmiałe i lękliwe, w jego otoczeniu dzieci czują się swobodniej i bezpieczniej. Poza tym kolor żółty aktywuje umysł i działa pozytywnie na zdolności intelektualne. Zatem to świetny wybór do pokoju małego ucznia.

Kolor pomarańczowy na ścianie to niezwykle przyjemna i pobudzająca do działania barwa. Doskonale sprawdzi się w pokojach dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą, gdyż pobudza do wysiłku intelektualnego i twórczego. Ma też pewne „magiczne” właściwości, które ucieszą rodziców niejadków – kolor pomarańczowy pobudza apetyt. Polecany jest także dla dzieci chorowitych, gdyż działa bardzo korzystnie na układ odpornościowy.

Zobacz także: Jak udekorować okno w pokoju dziecięcym?

Niebieski powszechnie uważany jest za kolor chłodny. Ale jest naukowo udowodnione, że kolor niebieski ma właściwości uspokajające – dlatego to idealne rozwiązanie do sypialni dziecka. Kolor niebieski zdecydowanie wycisza i uspokaja. Ochłodzi zatem zbyt ogniste temperamenty najmłodszych w rodzinie.

To odważna, zdecydowana barwa. Dodaje energii i pobudza do działania. Lepiej jednak nie stosować czerwieni jako koloru dominującego, tylko jako subtelny dodatek.

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Wielu rodziców zastanawia się na jaki kolor pomalować ściany w pokoju dziecka. Pokój dziecka rządzi się swoimi prawami, dlatego powinniśmy uwzględnić to w czasie wybierania koloru ścian.
Wielu rodziców zastanawia się na jaki kolor pomalować ściany w pokoju dziecka. Pokój dziecka rządzi się swoimi prawami, dlatego powinniśmy uwzględnić to w czasie wybierania koloru ścian.

Monitor Księgowego225.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Praca

Oferty pracy z praca.pl

Ostatnio na forum

Eksperci infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem Infor.pl »