Sprzęt elektryczny i spalinowy
W przypadku każdej zielonej przestrzeni niezbędne będzie zaopatrzenie się w podstawowe narzędzia, chociażby kosiarkę, łopatę czy grabie. Można je kupić nowe lub używane. Kupienie używanego sprzętu pozwoli nam znacznie zaoszczędzić pieniądze. Warto w tym celu przejrzeć oferty sprzedaży rzeczy z drugiej ręki umieszczane na internetowych platformach handlowych.
– Przeglądając ogłoszenia w serwisach internetowych, w których można kupić sprzęty z drugiej ręki, możemy natrafić na sporo narzędzi, których kupno nie tylko pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze ale sprawi, że nasz ogród będzie prezentować się pięknie w całej okazałości – mówi Alicja Turek ze Sprzedajemy.pl.
reklama
reklama
Kosiarka – jaką wybrać?
Ręczne kosiarki odeszły już dawno do lamusa, stając się jedynie ciekawostką i rekwizytem stosowanym w stylizowanych filmach. Dziś najczęściej wykorzystywane są modele elektryczne i spalinowe.
Dla posiadaczy niewielkich ogrodów najlepsze są modele elektryczne. Są one łatwe w użyciu a ich eksploatacja nie jest kłopotliwa. Jedyną niedogodność stanowić może praca z kablem, na który stale trzeba uważać podczas koszenia, aby nie został przecięty. Wiele nowoczesnych kosiarek elektrycznych wyposażonych jest dodatkowo w specjalne akumulatory, które po naładowaniu pozwalają na koszenie bez zasilania kablem.
Aeratory – urządzenia służące do napowietrzania trawników
Aeratory poza napowietrzaniem trawników stosowane są także do walki z chwastami, Aeratory wyglądem przypominają kosiarkę ręczną, która zamiast ostrzy posiada przytwierdzone do obracającego się wałka ostro zakończone rurki. W trakcie pchania przed siebie sprzętu wałek obraca się, a gęsto ułożone rurki wbijają się w powierzchnię trawnika – napowietrzając darń. Aerator może mieć napęd ręczny, lub elektryczny.
Glebogryzarka do spulchniania ziemi
Choć jest to sprzęt typowo rolniczy, może on mieć też swoje zastosowanie w przydomowym ogrodzie. Glebogryzarka jest przydatnym narzędziem podczas pierwszych prac ogrodniczych przy zakładaniu nowego ogródka lub trawnika. Ma ona za zadanie spulchnienie i wyrównanie danej powierzchni. Zasada działania glebogryzarki jest prosta – do obracającego się wałka przyczepione są metalowe, ostre łopaty, które mają ciąć i obracać partie ziemi, na ustaloną głębokość. Glebogryzarka mogą mieć napęd elektryczny, spalinowy, rzadziej spotykany jest napęd ręczny.