| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Wyposażenie ogrodu > Budowa pergoli – krok po kroku

Budowa pergoli – krok po kroku

Pergola jest rodzajem drewnianej konstrukcji, która może być zarówno wolnostojąca, jak i dobudowana do ściany domu. Można ją wykonać z drewnianych bądź betonowych słupów. Pergola może być praktyczną dekoracją naszego ogrodu.

Konstrukcja pergoli

Doskonałym materiałem do wykonania pergoli jest drewno klejone, które cechuje się odpowiednią twardością i wytrzymałością. Drewno takie należy zgruntować i zaimpregnować, korzystając z metody ciśnieniowej. Dopiero po wykonaniu tych czynności możemy przystąpić do malowania słupów. Konstruując pergolę możemy też wybrać słupy murowane lub betonowe.

Słupy należy odpowiednio osadzić. Powinny być one wpuszczone w podłoże na nie mniej niż 60 cm. Z kolei przekrój słupów musi mieć wymiary ok. 10 cm x 10 cm.

Pergola dobudowana do ściany

Chcąc wybudować pergolę przy ścianie budynku, musimy wiedzieć w jaki sposób przyłączyć do niej dach naszej konstrukcji. Do wykonania tego zadania niezbędny jest profil przyłączeniowy dwuczęściowy. Innymi elementami potrzebnymi do budowy są kołki rozporowe, klamry, sworznie i profile krokwiowe. Wszystkie elementy powinny być nierdzewne.

Jeżeli nie czujemy się na siłach, by samodzielnie wybudować pergolę, możemy zajrzeć do sklepu ogrodniczego. Na rynku dostępne są gotowe systemy łatwe do zamontowania.

Zobacz także:  Jaką altanę śmietnikową wybrać do ogrodu?

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Ekspert:

Eksperci BUDTRADE.pl

Ekipa BUDTRADE.pl to fachowcy w dziedzinie materiałów budowlanych oraz ich efektywnego wykorzystania.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Pergola. Fot. Fotolia
Pergola. Fot. Fotolia

Personel i Zarządzanie 4/201730.03 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Kotzian

Absolwentka Filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim i Zarządzania mediami w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University. Tematyką HR i komunikacji zajmuje się od 2000 r., a od 2008 r. współpracuje z klientami w obszarze employer brandingu. Kieruje projektami badań wizerunku, w tym identyfikacji EVP, tworzy i realizuje strategie wizerunkowe dla dużych firm polskich i międzynarodowych. Wspiera procesy komunikacji w trakcie zmian organizacyjnych. W ramach Bernard Hodes Global Network współpracuje z ekspertami employer brandingu na całym świecie. Interesuje się różnymi obliczami różnorodności i prowadzi badania na temat wpływu diversity na wizerunek pracodawcy. Jest doświadczonym prelegentem, autorką wielu publikacji z dziedziny employer brandingu, komunikacji, HR i rynku pracy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »