| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Wyposażenie ogrodu > Karmnik z kokosa

Karmnik z kokosa

Karmnik wykonany z kokosa to ekologiczny sposób na stworzenie karmidełka do naszego ogrodu. Wykonanie karmnika nie jest trudne, a ostatecznie wygląda on bardzo efektownie i pomysłowo. Karmniki wykonane z kokosa dowodzą, że wystarczy trochę kreatywności i chęci aby ozdobić ogród i przysłużyć się ptakom i innym zwierzętom. Podpowiadamy jak wykonać karmnik z kokosa.

Karmnik w ogrodzie to świetny pomysł szczególnie dla tych, którzy kochają zwierzęta. Powieszenie własnoręcznie zrobionego karmnika najprawdopodobniej spowoduje, że do naszego ogrodu zawitają różnorodne ptaki. Budowa karmnika, jak i obserwowanie przylatujących ptaków to także świetna rozrywka dla dzieci.

Jak wykonać karmnik z kokosa?

Kokos należy przeciąć mniej więcej na trzech czwartych wysokości. Najlepiej użyć do tego celu piłki do cięcia metalu – pamiętajmy, że skorupa kokosa jest bardzo twarda, dlatego należy uważać przy jej rozcinaniu. Gdy uda nam się przeciąć skorupę, przelejmy mleczko kokosowe do pojemnika i wydrążmy miąższ. Górna – mniejsza część skorupy będzie stanowiła daszek, zaś dolna – większa miejsce na pokarm dla ptaków. To nie koniec pracy związanej z przecinaniem skorupy.

Zobacz także: Czy wiesz jak zabezpieczyć karmnik dla ptaków przed wiewiórkami

Wycinanie otworów w kokosie

Na dolnej części skorupy powinniśmy narysować różnej wielkości kółka. Gdy wytniemy w miejscu tych kółek otwory, a później wypełnimy całe karmidełko pokarmem, z tych otworów ptaki będą wydziobywać nasiona. Pamiętajmy jednak, że kółka powinny mieć maksymalnie do trzech i pół centymetrów średnicy. Należy także zaznaczyć trzy miejsca przy górnej krawędzi dolnej skorupy, w których wywiercimy otwory do przewleczenia sznurka aby połączyć obie części kokosowego karmnika.

Zobacz także: Nowoczesne karmniki dla ptaków: GALERIA

W górnej części skorupy także należy wywiercić trzy otwory – miejsca na przeciągnięcie sznurka.  Otwory powinny mieć około 3 mm średnicy, dzięki temu nie będziemy mieli problemu z przełożeniem przez nie sznurka.

Wiercenie w kokosie

Aby bez trudu wywiercić otwory, wykorzystajmy wiertło frezujące z drobnymi zębami. Przez przygotowane otwory do zaczepienia sznurka, przewleczmy trzy sznurki o długości około 50 cm – jeden otwór w dolnej części skorupy połączmy z jednym otworem w górnej części. Na początek jednak zwiążmy sznurek tylko w dolnej części resztę pozostawiając wolną – to umożliwi nam swobodne napełnienie karmnika.

Zobacz także: Ptaki zimą w ogrodzie

Napełnianie karmnika z kokosa

Karmnik należy wypełnić mieszanką smalcu, orzechów i ziaren słonecznika. Wkładamy przygotowaną wcześniej mieszankę do dolnej części skorupy. Ptaki będą wydziobywać ziarna nie tylko z góry kokosa, lecz także z wyciętych przez nas różnej wielkości otworów. Na koniec przywiązujemy gotowy daszek zostawiając do 5 cm przestrzeni pomiędzy dolną i górną częścią skorupy. Tak przygotowany karmnik możemy zawiesić w ogrodzie.

Zobacz także: Karmniki w ogrodzie

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Karmnik wykonany z kokosa to ekologiczny sposób na stworzenie karmidełka do naszego ogrodu. Fot. Fotolia
Karmnik wykonany z kokosa to ekologiczny sposób na stworzenie karmidełka do naszego ogrodu. Fot. Fotolia

CIT 2018. Komentarz (książka)299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Schindler Polska

Schindler Polska to spółka-córka międzynarodowego koncernu Schindler z siedzibą w Szwajcarii

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK