| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Wyposażenie ogrodu > Jak usunąć wycieki żywiczne z drewna?

Jak usunąć wycieki żywiczne z drewna?

Drewniane elementy ogrodowe, takie jak altany, panele ogrodowe i deski, najczęściej wykonane są z krajowego drewna iglastego, świerku lub sosny. Duża popularność tych gatunków drewna wynika z ich szerokiej dostępności i stosunkowo niskiej ceny. Drewno iglaste jest odporne na oddziaływanie warunków atmosferycznych i łatwo o nie dbać. Jeśli decydujemy się na drewno w ogrodzie, musimy wiedzieć, że mogą pojawić się wycieki żywiczne.

Jak pozbyć się żywicy?

Żywicę można usunąć mechanicznie, np. za pomocą noża. Pozostałości pozbywamy się za pomocą nieszkodliwych dla drewna rozpuszczalników (np. terpentyny, benzyny lub amoniaku). Po usunięciu żywicy drewno należy umyć ciepłą wodą. Kiedy wyschnie, należy przeszlifować je papierem ściernym i zaimpregnować.

Zobacz także: Czy warto stosować drewno na elewacji?

Ważne, aby drewna iglastego nie malować lakierami, ponieważ żywica, która wypływa z drewna, może uszkodzić lakier i doprowadzić do jego łuszczenia się. Drewno ogrodowe najlepiej malować preparatami, które zawierają barwniki nietworzące widocznej powłoki (np. bejcą lub olejem).

Zobacz także: Jak malować drewno?

Miejsca powstałe po usuniętej żywicy zamalowujemy. Lakier, który zaczyna się łuszczyć nie chce przyjmować kolejnej warstwy impregnatu. W takim wypadku trzeba będzie usunąć lakier i pomalować drewno raz jeszcze.

Wycieki żywiczne to naturalne zjawisko, które nie świadczy o chorobie drewna.

Zobacz najnowsze GALERIE na serwisie Infor.pl

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Ostatnia aktualizacja:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Drewno iglaste jest odporne na oddziaływanie warunków atmosferycznych i łatwo o nie dbać. Jeśli decydujemy się na drewno w ogrodzie, musimy wiedzieć, że mogą pojawić się wycieki żywiczne. Fot. DOMBAL
Drewno iglaste jest odporne na oddziaływanie warunków atmosferycznych i łatwo o nie dbać. Jeśli decydujemy się na drewno w ogrodzie, musimy wiedzieć, że mogą pojawić się wycieki żywiczne. Fot. DOMBAL

Serwis Inforlex RODO 3 m-ce + książka RODO dla samorządu i administracji198.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Dębska

Prawnik i menadżer LexOmni.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK