| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Trawnik > Wertykulacja i aeracja trawnika

Wertykulacja i aeracja trawnika

Wertykulacja i aeracja trawnika przyczyniają się do jego lepszego wzrostu. Dodatkowo, trawa po zabiegach wertykulacji i aeracji jest gęstsza. Przeczytaj, na czym polega wertykulacja i aeracja trawnika oraz jak poprawnie je przeprowadzać.

Zabieg wertkulacji i aeracji trawnika

Przed rozpoczęciem działań związanych z wertykulacją i aeracją trawnika, należy go dokładnie oczyścić z kamieni i skosić na wysokość około 2 centymetrów. Pozwoli to na łatwiejsze dostanie się do martwej darni. Żeby cała powierzchnia trawnika została rozluźniona dobrze jest przeprowadzać wertykulacje i aerację wzdłuż pionowych albo poziomych linii. Zapewni to dokładnie ponakłuwanie i ponacinanie darni. Dodatkowo, po zakończeniu naszej pracy warto oczyścić trawnik, wyrównać jego ułożenie oraz dosiać trawę w miejscach jej ubytków. Ponadto, możemy również użyć nawozów, które zapewnią dynamiczną odbudowę trawy. Należy również pamiętać o regularnym i obfitym podlewaniu całej powierzchni trawnika.

Zobacz także: Wyniki badań gleby – jak poprawić jej skład

Wertykulatory i aeratory

Do wykonania wertykulacji i aeracji możemy użyć urządzeń spalinowych, elektrycznych oraz ręcznych. Dobieramy je odpowiednio do powierzchni naszych trawników oraz do ilości pracy, jaką będziemy wykonywać na naszej działce. W odpowiednich sklepach ze sprzętem ogrodniczym możemy porównać ich różne ceny i specyfikację. Zakup takiego urządzenia ułatwi nasze działania w dbaniu o zdrowy wzrost trawnika.

Wertykulacja i aeracja trawnika zapewnią jego zdrowy i szybki wzrost. Dodatkowo, po wykonaniu tych zabiegów trawa będzie gęstsza. Odpowiednie urządzenia i właściwe przeprowadzenie działań rozluźniających glebę przyczynią się do dynamicznego rozrostu trawnika.

Zobacz także: Zakładanie trawnika krok po kroku

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń

Stowarzyszenie polskich producentów materiałów do wykonywania systemów ociepleń ścian zewnętrznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »