| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Trawnik > Wertykulacja i aeracja trawnika

Wertykulacja i aeracja trawnika

Wertykulacja i aeracja trawnika przyczyniają się do jego lepszego wzrostu. Dodatkowo, trawa po zabiegach wertykulacji i aeracji jest gęstsza. Przeczytaj, na czym polega wertykulacja i aeracja trawnika oraz jak poprawnie je przeprowadzać.

Zabieg wertkulacji i aeracji trawnika

Przed rozpoczęciem działań związanych z wertykulacją i aeracją trawnika, należy go dokładnie oczyścić z kamieni i skosić na wysokość około 2 centymetrów. Pozwoli to na łatwiejsze dostanie się do martwej darni. Żeby cała powierzchnia trawnika została rozluźniona dobrze jest przeprowadzać wertykulacje i aerację wzdłuż pionowych albo poziomych linii. Zapewni to dokładnie ponakłuwanie i ponacinanie darni. Dodatkowo, po zakończeniu naszej pracy warto oczyścić trawnik, wyrównać jego ułożenie oraz dosiać trawę w miejscach jej ubytków. Ponadto, możemy również użyć nawozów, które zapewnią dynamiczną odbudowę trawy. Należy również pamiętać o regularnym i obfitym podlewaniu całej powierzchni trawnika.

Zobacz także: Wyniki badań gleby – jak poprawić jej skład

Wertykulatory i aeratory

Do wykonania wertykulacji i aeracji możemy użyć urządzeń spalinowych, elektrycznych oraz ręcznych. Dobieramy je odpowiednio do powierzchni naszych trawników oraz do ilości pracy, jaką będziemy wykonywać na naszej działce. W odpowiednich sklepach ze sprzętem ogrodniczym możemy porównać ich różne ceny i specyfikację. Zakup takiego urządzenia ułatwi nasze działania w dbaniu o zdrowy wzrost trawnika.

Wertykulacja i aeracja trawnika zapewnią jego zdrowy i szybki wzrost. Dodatkowo, po wykonaniu tych zabiegów trawa będzie gęstsza. Odpowiednie urządzenia i właściwe przeprowadzenie działań rozluźniających glebę przyczynią się do dynamicznego rozrostu trawnika.

Zobacz także: Zakładanie trawnika krok po kroku

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Małopolski Instytut Studiów Podatkowych

Doradztwo podatkowe, rachunkowość, audyt, obsługa i pomoc w trakcie postępowań z organami podatkowymi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK