| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Trawnik > Jak dbać o trawnik latem?

Jak dbać o trawnik latem?

Dbanie o trawnik latem nie musi być trudne. Wystarczy pamiętać o odpowiednim podlewaniu, koszeniu, odchwaszczaniu i nawożeniu. Przeczytaj, jak dbać o trawnik latem.

Latem trawnik narażony jest na wysokie temperatury, suszę oraz intensywne promienie słoneczne. Jednak odpowiednio podlewany i nawożony rośnie bardzo szybko.

Zobacz także: Trawnik z rolki czy z wysiewu?

Podlewanie trawnika

Latem, gdy średnia temperatury przekracza 25oC trawnik potrzebuje dużej ilości wody. Jej brak może przyczynić się do rozwoju kolonii mrówek oraz do przesychania trawy, zwłaszcza tej młodej. Należy pamiętać, że podczas deszczowego lata nadmierna wilgotność może powodować rozwój mchu i choroby grzybowe. Ilość wody jaką trawnik potrzebuje latem to 20–30 litrów wody na 1 m2 tygodniowo. W czasie suchszych tygodni należy podwoić ilość wody. Polecamy podlewać rzadziej ale obficiej, najlepiej rano, kiedy parowanie jest najmniejsze.

Koszenie trawnika

Podczas lata należy pamiętać o odpowiednim i regularnym koszeniu trawnika. Trawę Należy ścinać nie więcej niż 1/3–1/2 wysokości źdźbeł. Zbyt krótki koszenie odsłania delikatne części trawy i naraża ją na przypalenie przez promienie słoneczne. Dodatkowo pamiętajmy o naostrzeniu noży kosiarki. Tępy nóż poszarpie źdźbła trawy, które mogą zasychać na końcach. Dobrą porą dnia na koszenie trawnika jest ranek albo wieczór, liście są wtedy sprężyste i łatwiej je przycinać.

Zobacz także: Jak kosić trawnik?

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Kisielewska

Starszy Konsultant w KDCP. Prawnik i Doradca podatkowy. Do 2015 r. senior konsultant w Ernst & Young, wcześniej zdobywała doświadczenie zawodowe w Zespole Zarządzania Wiedzą Podatkową Infosys BPO i w Departamencie VAT Ministerstwa Finansów. Jej specjalizacja obejmuje podatkowe i prawne aspekty obrotu towarowego, przede wszystkim w zakresie VAT, cła oraz regulacji dot. biokomponentów i biopaliw ciekłych. Audytor kilkudziesięciu polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw, m.in. w zakresie spełnienia kryteriów VAT – w tym należytej staranności, wymogów celnych, AEO i wymogów dot. wytwarzania i obrotu biokomponentami i biopaliwami ciekłymi. Przeprowadziła kilkanaście szkoleń z zakresu VAT i cła. Autorka opracowań w czasopismach branżowych na temat VAT, cła i obrotu towarowego. Uczestnik międzynarodowych konferencji i szkoleń w zakresie VAT i cła. Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Wyróżniona nagrodą Prof. Kodrębskiego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK