| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Rośliny ogrodowe > Co warto wiedzieć o roślinach okrywowych?

Co warto wiedzieć o roślinach okrywowych?

Rośliny okrywowe – czy mogą zastąpić tradycyjny trawnik? Dlaczego rośliny okrywowe sadzi się w miejscach trudnych do koszenia? Czy rośliny okrywowe nadają się również do ogrodów skalnych?

Rośliny okrywowe, to niskie rośliny zadarniające, często o pełzających i przewisających pędach okrywowych, bardzo szybko zakorzeniających się w glebie.

Rośliny okrywowe można posadzić zamiast standardowego trawnika, spełniają bowiem podobne funkcje: osłaniają glebę pod wyższymi roślinami i ograniczają rozwój chwastów. Ich stosowanie ogranicza ilość zabiegów pielęgnacyjnych, często mają także większe wartości dekoracyjne niż zwykły trawnik, gdyż większość z nich kwitnie, lub ma trwale kolorowe liście, tworząc na ziemi barwne kobierce, ponadto nie wymagają regularnego koszenia. 

Zobacz także: Co to są rośliny okrywowe?

Wiele ich gatunków doskonale nadaje się także do ogrodów skalnych. Wśród roślin okrywowych znajdują się zarówno byliny, jak i krzewinki i małe krzewy.

Bardzo korzystne jest także stosowanie roślin okrywowych w miejscach trudnych do koszenia, na stromych skarpach lub w zagłębieniach terenu.

Kolejną zaletą roślin okrywowych jest to, że łatwo się rozrastają, pozostając jednocześnie bardzo dekoracyjną formą płaszczyzn dywanowych w naszym ogrodzie o stosunkowo neutralnym zastosowaniu. Warto je potraktować jako wypełnienie rabat i sadzić między wyższymi roślinami, szczególnie tymi, kwitnącymi dopiero późną wiosną. Dzięki roślinom okrywowym rabata nie będzie pusta zaraz na początku sezonu. 

Zobacz także: Które rośliny okrywowe wybrać do ogrodu?

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autorzy:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Rośliny okrywowe – czy mogą zastąpić tradycyjny trawnik?
Rośliny okrywowe – czy mogą zastąpić tradycyjny trawnik?

CIT 2018. Komentarz299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brokerska CDS

CDS działa jako kancelaria doradcza, której misją jest ochrona interesów przewoźników i spedytorów poprzez świadczenie usług w zakresie obsługi ubezpieczeń transportowych (OC przewoźnika, OC spedytora i Cargo) oraz pozasądowej i sądowej obsługi roszczeń i szkód powstałych w transporcie. Świadczymy również usługi związane z zarządzaniem ryzykiem transportowym, a także przeprowadzamy audyty i szkolenia z zakresu prawa przewozowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK