| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Rośliny ogrodowe > Co powinno się wiedzieć o żywopłocie

Co powinno się wiedzieć o żywopłocie

Żywopłot, czyli tzw. „zielona ściana”, to jeden z podstawowych elementów naszego ogrodu. Dobór odpowiednich roślin, przygotowanie gleby, przycinanie i formowanie to jedne z zabiegów, które musimy wykonać jeśli marzymy o ładnym żywopłocie. Żywopłot ma być jedną z dekoracji naszego ogrodu, dlatego pamiętajmy, że źle wykonany żywopłot to duży problem, który ciężko będzie naprawić.

Pierwsze cięcia żywopłotu

Pierwsze cięcie jest wykonywane bez względu na rodzaj żywopłotu. Rośliny liściaste, zrzucające liście posadzone na wiosnę powinny być przycinane zaraz po posadzeniu, natomiast posadzone jesienią powinny być przycięte dopiero na wiosnę.

Zobacz także: Miniaturowe żywopłoty

Po posadzeniu nie przycinamy roślin zimozielonych, zarówno liściastych i iglastych. Następuje to dopiero po kilku latach uprawy (wyjątek stanowi tylko modrzew i choina kanadyjska, które są cięte zaraz po pierwszym roku uprawy). Należy pamiętać o pielęgnacji młodego żywopłotu, jego regularnym podlewaniu, przycinaniu i nawożeniu.

Żywopłot może kształtować przegrody, wydzielać części ogrodu, granice, podkreślać połączenia komunikacyjne, osie kompozycyjne, ciągi, izolować. Tworzy także aleje. Zadbany i pielęgnowany może kształtować ciekawe i intrygujące elementy ogrodu, wnętrza, ogrody kameralne, tło dla wyrazistych form. Jest to cenny element zarówno dla parków jak i zieleni miejskiej, osiedlowej.

Zobacz także:  Żywopłot na suchej glebie – jakie iglaki wybrać?

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autorzy:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Żywopłot ma być jedną z dekoracji naszego ogrodu, dlatego pamiętajmy, że źle wykonany żywopłot to duży problem, który ciężko będzie naprawić.
Żywopłot ma być jedną z dekoracji naszego ogrodu, dlatego pamiętajmy, że źle wykonany żywopłot to duży problem, który ciężko będzie naprawić.

Klasyfikacja Środków Trwałych 2016 ze stawkami amortyzacji i powiązaniem z KŚT 201079.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

tanie-ubezpieczenie.eu

Porównywarka ubezpieczeń

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »