| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Pytania internautów > Jakich zdolności wymaga projektowanie ogrodów krajobrazowych?

Jakich zdolności wymaga projektowanie ogrodów krajobrazowych?

Już od jakiegoś czasu interesuje się ogrodami, a teraz coraz bardziej zastanawiam się, czy nie związać swojej przyszłości z tym. Zastanawiam się tylko, jakie umiejętności czy też talenty powinna mieć osoba, która pragnie zostać architektem ogrodów? Kamil z Bydgoszczy

Jaką piękną pracą jest projektowanie ogrodów? To działanie ma niesamowicie szeroki wymiar prospołeczny, nawet altruistyczny. Służba idei piękna, która pozwala tworzyć ogrody, z których będzie się cieszyć wielu ludzi, a także wiele ich pokoleń to niezwykła i wspaniała droga życia.

Projektowanie ogrodów to kultywacja ludzkim potrzebom, to oddanie się społeczeństwu, podobnie jak służba męża stanu lub pracownika służb ratowniczych. To niezwykłe poświęcenie swojego życia, w którym ogrody podnosi się do rangi sensu, a zaspokojenie potrzeb jednostek związanych z przebywaniem w ogrodach jest najwyższym celem.

Choć mijają lata, projektowanie ogrodów nadal ma wielu miłośników a dziedzina ta – uczniów i mistrzów. Nigdy nie jest to skażone pragnieniem posiadania pieniędzy, jeśli projektowanie ogrodów generuje naprawdę piękne ogrody.

Zobacz także: Jak pielęgnować ogród?

Projektowanie ogrodów pejzażowych czy też krajobrazowych łączy w sobie umiejętności malarskie z umiejętnościami czysto ogrodniczymi. Ogrody, których celem jest spojrzenie z wielu oddalonych perspektyw i związany z tym zachwyt estetyczny stanowią niezwykły wymiar tej sztuki.

Doświadczony i utalentowany projektant wie, jak istotne jest, aby taki ogród był dziełem wieloaspektowo doskonałym, zarówno w spojrzeniu ogólnym, jak i szczegółowym. Dlatego też projektowanie ogrodów krajobrazowych stanowi zdolność dostępną dla nielicznych.

Wymaga ona wielu lat studiów zarówno architektonicznych, malarskich, jak i oczywiście ogrodniczych. Jednak osoba, która podejmie się tak trudnego wyzwania, jakim jest projektowanie ogrodów wielkopowierzchniowych i robi to z sukcesem, ze wszech miar zasługuje na szacunek i poważanie.

Magdalena Mucha

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Radosław Pazik

Doradca podatkowy Dyrektor Oddziału Wielkopolskiego Instytutu Studiów Podatkowych w Poznaniu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK