| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Projektowanie ogrodów > Jakie rośliny wybrać do pojemników?

Jakie rośliny wybrać do pojemników?

Sadzenie roślin w pojemnikach staje się coraz bardziej popularne. Zanim jednak zdecydujemy, które rośliny posadzimy w pojemniku, warto zastanowić się, jakie kombinacje roślin będą dla nas najbardziej odpowiednie. Sprawdź, które rośliny najlepiej rosną w pojemnikach?

Nie należy „poprawiać” drenażu w pojemniku warstwą żwiru. Po pierwsze ogranicza to powierzchnię dostępną dla korzeni i po drugie zostawia wodę na dnie donicy, co może powodować gnicie korzeni.

Jak dobrze obsadzić pojemnik?

Aby nasze rośliny dobrze przyjęły się w nowym dla nich środowisku, powinniśmy przede wszystkim dobrze je obsadzić. Aby to zrobić należy postępować zgodnie z kilkoma wskazówkami:

1. Zanim przystąpimy do sadzenia, musimy odpowiednio zadbać o pojemnik. Przede wszystkim należy przykryć otwory drenujące. Pamiętajmy jednak, żeby nie zakrywać ich całkowicie. Możemy posłużyć się drobnymi kamieniami bądź kawałkami styropianu.

2. Kolejnym krokiem jest wypełnienie pojemnika ziemią. Zanim włożymy do środka roślinę, należy wypełnić donicę do wysokości 2/3 odpowiednią mieszanką gleby.

3. Wyjmując roślinę z dodatkowego pojemnika należy zachować nienaruszoną bryłę korzeniową. Aby ułatwić sobie zadanie, zanim przystąpimy do wyjmowania rośliny warto ją najpierw podlać.

4. Roślinę powinno się zasadzić na takiej samej głębokości, na jakiej rosła w poprzedniej donicy. Dosypując glebę trzeba pamiętać, że musimy pozostawić, co najmniej 2,5 cm przestrzeni, aby podczas podlewania nie wylewała się woda.

5. Zasadzoną roślinę należy dobrze podlać.

6. Po upływie 15 minut roślinę warto podlać raz jeszcze.

Tekst na podstawie książki: Ogrodnictwo dla Bystrzaków. Autor: Sue Fisher, Michael MacCaskey, Bill Marken

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Wiśniewski

Doradca podatkowy. Menedżer w Departamencie Doradztwa Podatkowego Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK