| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Projektowanie ogrodów > Co trzeba wiedzieć o ogrodzie zimowym?

Co trzeba wiedzieć o ogrodzie zimowym?

Ogród zimowy to architektoniczna forma, gdzie spotykają się ludzie jako użytkownicy, rośliny jako materiał ożywiony i światło słoneczne. Ogród zimowy staje się miniaturowym środowiskiem życia, dzięki któremu możemy się cieszyć widokiem wschodzącego słońca, w jasnym, pełnym światła miejscu łączącym ogród i dom.

Również w zimnych porach roku jest on pokojem, oazą zieleni i centrum spotkań dla całej rodziny. Prawidłowo zaplanowany, wybudowany przy użyciu nowoczesnych materiałów, ogród zimowy pełni rolę pomieszczenia gromadzącego ciepło dla całego domu i może także znacznie obniżyć zużycie energii

Zobacz także: Projekt ogrodu

Zalety ogrodu zimowego

Głównymi zaletami ogrodów zimowych jest: zwiększenie atrakcyjności architektury budynku, poprawa i komfort mieszkania, wypoczynek i relaks wśród roślin i kwiatów przez cały rok, powiększenie powierzchni mieszkalnej, poprawa bilansu cieplnego budynku, stabilizacja wilgotności powietrza w pomieszczeniach, bezpieczna możliwość korzystania z promieni słonecznych, nie wystawiając się na działanie wiatru i zimna przez cały rok, specyficzny mikroklimat, duże natlenienie pomieszczenia, możliwość hodowli egzotycznych roślin.

Zobacz także: Ogród angielski

Dobór roślin i wyposażenia do ogrodu zimowego

Projektując przyszły ogród, należy pamiętać, że celem jest stworzenie harmonijnego połączenia architektury, człowieka i zieleni. Miejsce ustawienia roślin, naczynia dla nich, struktura podłoża oraz oddziaływanie poszczególnych okazów, a także wyposażenie wnętrza, zależnie od jego przeznaczenia - to podstawowe założenia kształtowania ogrodu. Wielu posiadaczy ogrodów zimowych marzy o tym, by przez cały rok przebywać w zielonym raju z mnóstwem kwiatów. Aby to marzenie mogło się spełnić, należy dokonać właściwego wyboru roślin, kierując się przede wszystkim istniejącymi warunkami, czyli temperaturą, oświetleniem i wielkością pomieszczenia. Należy dobrać odpowiednie meble, a nie wszystkie nadają się do ogrodu zimowego, w którym występują bardzo znaczne wahania wilgotności powietrza, a także bardzo intensywne nasłonecznienie. Odpowiednie są dla niego wszelkie meble ogrodowe, przeznaczone do użytku w podobnych warunkach klimatycznych. Piękne i wytrzymałe są meble z wikliny. Możliwe jest także stosowanie drewna, stali, innych metali, marmuru lub szkła. Natomiast krzesła i fotele z tekstylnymi obiciami nadają się tu do użytku tylko w ograniczonym zakresie, ponieważ obicia płowieją i "kruszeją". Meble rattanowe, idealnie komponują się z konstrukcją ogrodu zimowego i dają wyjątkowy klimat każdemu wnętrzu.

Przykładowe rośliny stosowane w ogrodach zimowych:

– pnącza i rośliny o zwieszających się pędach (bluszcze, cisus australijski, jaśmin lekarski, tunbergia, winnik zmienny);

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Projektując przyszły ogród zimowy, należy pamiętać, że celem jest stworzenie harmonijnego połączenia architektury, człowieka i zieleni.
Projektując przyszły ogród zimowy, należy pamiętać, że celem jest stworzenie harmonijnego połączenia architektury, człowieka i zieleni.

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brokerska CDS

CDS działa jako kancelaria doradcza, której misją jest ochrona interesów przewoźników i spedytorów poprzez świadczenie usług w zakresie obsługi ubezpieczeń transportowych (OC przewoźnika, OC spedytora i Cargo) oraz pozasądowej i sądowej obsługi roszczeń i szkód powstałych w transporcie. Świadczymy również usługi związane z zarządzaniem ryzykiem transportowym, a także przeprowadzamy audyty i szkolenia z zakresu prawa przewozowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK