| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Porady internautów > Czy wiesz jakie rośliny sadzić w strefie wody płytkiej oczka wodnego?

Czy wiesz jakie rośliny sadzić w strefie wody płytkiej oczka wodnego?

W strefie wody płytkiej możesz zasadzić rośliny z poniższej listy.

Grzybień karłowaty – jest dość wrażliwy na letnie upały, kwitnie od czerwca do sierpnia. Towarzystwo: pływacz zwyczajny, gałuszka kulecznica.
Żabieniec lancetowaty – przypomina gipsówkę, łatwo się rozsiewa, duże zapotrzebowanie na substancje odżywcze, kwitnie od czerwca do sierpnia. Towarzystwo: czermień błotna, kosaciec żółty.
Grzybień Walter Pagles – lubi średnio żyzne podłoże, powoli się rozrasta, kwitnie od czerwca do października. Towarzystwo: pływacz zwyczajny, grzybień Maurice Laydeker. Bardzo ładnie wyglądają też grzybienie Sulphurea.
Strzałka trawiasta - można ją sadzić od strefy płytkiej do głębokie, kwitnie od czerwca do sierpnia. Towarzystwo: tarczeń wirginijski, rozpław lancetowaty. Można posadzić także strzałkę wodną.
Orontium wodne - duże zapotrzebowanie na substancje odżywcze, rośnie do 40 cm głębokości wody. Towarzystwo: grubosz Helmsa, żabiniec lancetowaty.
Grzybienie: Bertold , Froebeli, Perry’s Baby Red
Pięciornik błotny - może rosnąć do 20 cm głębokości wody, lubi glebę średnio żyzną, ubogą w wapń kwitnie od czerwca do lipca. Towarzystwo: pływacz zwyczajny, trojeść bukietowa.
Kosaćce – żółty i gładki
Rozpław sercowaty – wymaga żyznego podłoża, kwitnie od czerwca do września. Towarzystwo: przetacznik bobowniczek, wywłócznik brazylijski.
Tatarak zwyczajny - oczyszcza wodę, szybko się rozrasta, może rosnąć od strefy bagiennej do strefy wody płytkiej, lubi nasłonecznione stanowisko. Towarzystwo: sitowie igłowate, jaskier wielki.
Oczeret jeziorny i oczeret Tabernemontana
Pałka - oczyszcza wodę, może rosnąć do 40 cm głębokości, kwitnie od lipca do grudnia. Towarzystwo: kaczeniec błotny, niezapominajka błotna.
Gałuszka kulecznica – niskie wymagania glebowe, nie kwitnie. Towarzystwo: trojeść bukietowa, strzałka wodna.
Rzęś bagienna – kwitnie od lipca do września. Towarzystwo: czermień błotna, pałka.
Grubosz Helmsa – kwitnie od czerwca do lipca. Towarzystwo: strzałka wodna, rozpław lancetowaty.
Sitowie igłowate – niewielkie potrzeby, najlepiej łączyć z strzałką trawiastą i ciborą wydłużoną.
Przęstka pospolita – kwitnie od lipca do sierpnia, najlepiej łączyć z kosaćcem różnobarwnym i oczeretem jeziornym.
Wywłócznik brazylijski – kwitnie od czerwca do września, najlepiej łączyć z orontium wodnym i kosaćcem gładkim.
Tarczeń wirginijski - może rosnąć do 40 cm głębokości, kwitnie od kwietnia do czerwca. Towarzystwo: żabienica jaskrowata, bobrek trójlistkowy.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Green Drive

To kampania społeczna realizowana przez Fundację Trans.org (www.trans.org). Głównym celem akcji jest pokazanie firmom transportowym w Europie najlepszych sposobów na zmniejszenie wydatków na paliwo.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »