| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Porady internautów > Czy wiesz jakie rośliny posadzić w strefie brzegowej oczka wodnego?

Czy wiesz jakie rośliny posadzić w strefie brzegowej oczka wodnego?

Strefa brzegowa oczka wodnego jest podmokła od dołu, ale nie zalana wodą. W takich warunkach bardzo dobrze radzą sobie poniższe gatunki roślin. Oto propozycje roślin, które możesz zasadzić w strefie brzegowej oczka wodnego.

Bagno grenlandzkie – lubi wilgotne, kwaśne podłoże, ubogie w składniki odżywcze; kwitnie od kwietnia do maja. Warto ją połączyć z kapturnicą purpurową lub żurawiną wielkoowcową.

Wiązówka błotna – lubi wilgotną, żyzną, próchniczą glebę; kwitnie od czerwca do sierpnia na biało. Najlepiej połączyć ją z rdestem wężownikiem lub sadźcem konopiastym. Inną odmianą wiązówki, którą można zasadzić tej strefie jest wiązówka purpurowa.

Wełnianka szerokolistna – polecana do małych oczek, ponieważ mało się rozsiewa. Lubi podłoże wapienne, małe zapotrzebowanie na substancje odżywcze, kwitnie od maja do lipca, długo owocuje. Najlepiej łączyć ją z kruszczykiem błotnym lub rzeżuchą łąkową. Możesz także zasadzić jej odmianę -wełniankę pochwowatą, która lubi torfowe podłoże.
Śnieżyca wiosenna – kwitnie od marca do kwietnia, potrzebuje gleby bogatej w substancje odżywcze. Najlepiej łączyć ją z pierwiosnkiem japońskim i hibiskusem bagiennym.
Modrzewica zwyczajna – lubi kwaśne podłoże o niskiej zawartości substancji odżywczych. Kwitnie od kwietnia do maja. Najlepiej łączyć ją wełnianeczką alpejską i kapturnicą purpurową.
Kaczeniec błotny – lubi żyzną glebę; kwitnie od kwietnia do maja. Najlepiej łączyć go z pierwiosnkiem różowym i żółwikiem ukośnym.
Rzeżucha łąkowa – lubi podłoże ubogie w wapń; kwitnie od kwietnia do maja. Najlepsze towarzystwo to turzyca żółta i krwawnica pospolita.
Kruszczyk błotny – lubi gleby wapienne, wilgotne; kwitnie od czerwca do lica. Towarzystwo: czosnek wonny, marzyca czarniawa.
Wełnianeczka alpejska – lubi podłoże kwaśne i objątne, małe zapotrzebowanie na substancje odżywcze; kwitnie od maja do czerwca. Towarzystwo: bagno grenlandzkie, wełnianka pochwowata.
Wilczomlecz błotny – lubi wilgotną, żyzną glebę; kwitnie od czerwca do lipca. Towarzystwo: sit mieczolistny, sadziec konopiasty.
Pełnik europejski – lubi gleby próchnicze, wilgotne i żyzne; kwitnie od maja do czerwca. Towarzystwo: kosaciec syberyjski, goryczka trojeściowa. Możesz także zasadzić pełnik chiński, który ma podobne wymagania glebowe.
Kroplik żółty – lubi wilgotną, żyzną glebę; kwitnie od maja do sierpnia. Towarzystwo: niezapominajka błotna, trojeść krwista.
Tulejnik amerykański – lubi podłoże bogate w substancje odżywcze; kwitnie od kwietnia do maja. Towarzystwo: trojeść rozesłana, długosz królewski.
Trojeść rozesłana – małe zapotrzebowanie na substancje odżywcze, kwitnie od maja do czerwca. Towarzystwo: niezapominajka błotna, pierwiosnek kwiecisty. Możesz również posadzić inną odmianę trojeści – trojeść krwistą.
Sadziec konopiasty – lubi żyzne, próchnicze gleby, szeroko się rozrasta; kwitnie od lipca do września. Towarzystwo: kosaciec różnobarwny, turzyca Graya.
Krwawnica pospolita – silnie się rozsiewa, dlatego nie sadź jej przy małych oczkach, lubi żyzną glebę; kwitnie od lipca do sierpnia. Towarzystwo: kaczeniec błotny, rdest wężownik.
Czosnek wonny – rozsiewa się, nie potrzebuje zbyt dużo substancji odżywczych, kwitnie od lipca do sierpnia. Towarzystwo: storczyki, wełnianka szerokolistna. Możesz także posadzić czosnek kątwaty lub czosnek szczypiorek.
Rdest wężownik – średnie zapotrzebowanie na substancje odżywcze, kwitnie od maja do czerwca. Towarzystwo: turzyca Graya, wiązówka błotna
Żółwik ukośny – duże zapotrzebowanie na substancje odżywcze, kwitnie od sierpnia do września. Towarzystwo: kosaciec różnobarwny, trojeść kwiecista.
Liatra kłosowa – średnie zapotrzebowanie na substancje odżywcze, kwitnie od lipca do sierpnia: Towarzystwo: turzyca żółta, storczyki
Firletka poszarpana – rozsiewa się, średnie zapotrzebowanie na substancje odżywcze, kwitnie od maja do czerwca. Towarzystwo: niezapominajka błotna, krwawnica pospolita.
Storczyki Dactylorhiza– lubią podłoże wapienne, niewielkie zapotrzebowani na substancje odżywcze, kwitnie od maja do lipca. Towarzystwo: turzyca żółta, wełnianka szerokolistna.
Wrzosiec bagienny – lubi kwaśne, torfowe, ubogie w wapń podłoże, niskie zapotrzebowanie na substancje odżywcze, kwitnie od sierpnia do października. Towarzystwo: wełnianka pochwowata, storczyki.
Szachownica kostkowata – podłoże kwaśne lub obojętne, średnie zapotrzebowanie na substancje odżywcze, kwitnie od kwietnia do maja. Towarzystwo: żółwik ukośny, kosaciec syberyjski.
Mieczyk błotny - lubi gleby wapienne, niskie zapotrzebowanie na substancje odżywcze, kwitnie od maja do sierpnia. Towarzystwo: turzyca Davalla, goryczka wąskolistna.
Hibiskus bagienny - lubi gleby bardzo żyzne i wilgotne, kwitnie od lipca do września. Towarzystwo: pierwiosnek japoński, kosaciec mieczolistny.
Kapturnica purpurowa – owadożerna, lubi podłoże kwaśne, niskie zapotrzebowanie na substancje odżywcze, kwitnie od maja do czerwca. Towarzystwo: storczyk, wełnianka pochwowata.
Gorczyca trojeściowa – lubi podłoże kwaśne, średnie zapotrzebowanie na substancje odżywcze, kwitnie od sierpnia do września. Towarzystwo: szachownica kostkowata, marzyca czarniawa.
Kosaciec mieczolistny - lubi glebę żyzną, próchniczo-gliniastą, miejsce dobrze nasłonecznione, kwitnie od czerwca do lipca. Towarzystwo: śnieżyca letnia, lobelia szkarłatna.
Niezapominajka błotna – mocno się rozsiewa, lubi żyzne, wilgotne gleby, kwitnie od maja do czerwca. Towarzystwo: wiązówka purpurowa, wilczomlecz błotny.
Długosz królewski - lubi kwaśne, wilgotne, żyzne podłoże, nie kwitnie. Towarzystwo: śnieżyca wiosenna, turzyca nibyciborowata.
Turzyca Graya –owoce w kształcie gwiazd, rzadko się rozsiewa, średnie zapotrzebowanie na substancje odżywcze, kwitnie od czerwca do maja. Towarzystwo: trojeść rozesłana, pierwiosnek kwiecisty. Możesz posadzić także turzycę zwisłą, obłą lub żółtą.
Sit siny – silnie się rozrasta, lubi wapń i wilgotne, żyzne gleby, kwitnie od czerwca do października. Towarzystwo: niezapominajka błotna, kroplik żółty.

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Monitor prawa pracy i ubezpieczeń189.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »