| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Porady internautów > Czy wiesz jakie podłoże wybrać do oczka wodnego?

Czy wiesz jakie podłoże wybrać do oczka wodnego?

Podłoże oczka wodnego powinno być zróżnicowane pod względem jego stref wodnych - brzegowej, wody płytkiej, strefy bagiennej i wody głębokiej. Sprawdź, jakie podłoże będzie odpowiednie dla poszczególnych stref oczka.

W strefie brzegowej występuje mniejsze stężenie substancji odżywczych niż w strefach położonych głębiej, ponieważ nie jest ona kryta od góry wodą. Dlatego na sam spód kładziemy warstwę ziemi ogrodowej o grubości 10-15 cm, następnie kładziemy 5-10 cm żwiru o niskiej zawartości wapnia (ziarna o średnicy 2-8 mm). Bliżej powierzchni rozsyp ziemię stawową.

W strefie wody bagiennej i wody płytkiej wyłóż dno 10-centymetrową warstwą ziemi o niskiej zawartości humusu, przykryj ją 5-centymetrową warstwą żwiru (ziarna o średnicy 2-16 mm). Zabezpiecz tak ułożone dno kamieniami. Strefa bagienna to obszar wody do 10 cm głębokości, strefa wody od 10 do 50 cm.

W strefie wody głębokiej, sięgającej od 50 m w głąb oczka, dno wyłóż 10-centymetrową warstwą ubogiego w wapń żwiru o średnicy ziaren 2-16 mm. W miejscach, w których planujesz posadzić lilie wodne, uformuj mały pagórek z ziemi ogrodowej i przysyp go żwirem. Ziemia powinna zawierać mało składników odżywczych (najlepsza będzie ta z dolnej warstwy gleby ogrodowej). Możesz również wykorzystać dostępną w sklepach glebę stawową o niskiej zwartości torfu i innych składników odżywczych.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Verum Numerica

Usługi księgowe │Audyt księgowy i podatkowy│ Doradztwo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK