| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Porady internautów > Czy wiesz jak sadzić rośliny w oczku wodnym?

Czy wiesz jak sadzić rośliny w oczku wodnym?

Rośliny w oczku wodnym należy sadzić zgodnie z ich wymaganiami strefowymi. Poniższe wskazówki pomogą ci prawidłowo posadzić rośliny w oczku wodnym.

Rośliny wodne, które nie zakorzeniają się w podłożu, należy po prostu włożyć do wody. Po czasie same się wyprostują.

Ukorzeniające się rośliny podwodne należy umocować w wybranym miejscu żwirem lub między kamieniami.

Rośliny bagienne i z unoszącymi się liśćmi, które ukorzeniają się na dnie, można wsadzić bezpośrednio w podłoże albo umieścić w koszach z metalowej siatki.

Z byliny kupowanych w pojemnikach należy usnąć 2-3 cm ziemi z bryły korzeniowej i wsadzić na tyle głęboko, by ziemia w oczku zastąpiła usuniętą warstwę z bryły. Na to połóż ok. 2 cm żwiru, aby uchronić substrat przed wypłukiwaniem.

W strefie brzegowej rośliny z torfowisk należy sadzić tuż pod powierzchnią substratu torfowego. W tym przypadku nie dodaje się żwiru.

Grube kłącza lilii wodnych należy zagrzebać w żwirze. Przy napełnianiu stawu włóż kłącze od razu do ziemi. Możesz także włożyć lilie do wody w koszyku.

Rośliny możesz sadzić w koszach z siatki metalowej, kręgach betonowych lub matach kokosowych z wbudowanymi kieszeniami na rośliny.

Kosze przed sadzeniem należy wyłożyć jutą lub matą z włókna kokosowego, aby substrat się nie wypłukiwał.

W pojemnikach bez otworów trzeba wbić otwór w dnie, aby nieco polepszyć przepływ i wymianę wody. Poza tym warto zastosować gruby żwir (8-16 lub 16-32 mm) jako dolną warstwę wyplenienia. Na żwir wysypujemy substrat.

Lepiej zastosować kosze lub torby z włókna kokosowego jeśli chcesz posadzić mało rozrastające się rośliny.

Do obsadzania roślinami stromych brzegów oczka wykorzystaj maty brzegowe z wszytymi kieszeniami na rośliny. Wypełnij kieszenie do połowy drobnym żwirem, włóż do nich rośliny i zamknij, aby przed zakorzenieniem się rośliny nie wypłynęły.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Motiveo

Motiveo.pl to nowy sposób na tworzenie współczesnych systemów motywacyjnych dla handlowców. Platforma ta przeznaczona jest dla całego sektora MŚP.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »