| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Porady internautów > Czy wiesz jak i kiedy zbierać owoce?

Czy wiesz jak i kiedy zbierać owoce?

Z drzew owocowych możesz mieć spore korzyści. Ale musisz wiedzieć, kiedy zrywać owoce różnych gatunków drzew. Poniższe wskazówki będą Ci pomocne.

Jabłka - wczesnych odmian nadają się do zbioru wtedy, gdy pierwsze owoce zaczynają spadać na ziemię, a gatunki kompotowe zrywaj, kiedy dają się łatwo zdjąć - zdejmuj je ukręcając szypułki.

Gruszki - pozostawione na drzewie do pełnej dojrzałości stają się suche i mączyste. Odmiany wczesne nadają się do zbioru, gdy miąższ nieznacznie ugina się pod dotknięciem. Owoce do gotowania lub na przetwory zrywaj, kiedy z łatwością dają się ukręcić.

Brzoskwinie i morele - zrywaj wtedy, gdy zaczynają mięknąć i uginać się pod dotknięciem. Niektóre odmiany dojrzewają nierównomiernie i owoce trzeba zrywać wielokrotnie.

Śliwki - śliwki do gotowania i na przetwory zbieraj tuż przed pełną dojrzałością - gdy są jeszcze twardawe. Owoce do jedzenia na surowo powinny pozostać na drzewie, aż całkiem dojrzeją.

Pigwy - zrywaj w październiku, przed nadejściem mrozów, kiedy owoce są żółte i aromatyczne – w pełni dojrzeją w trakcie przechowywania.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Konrad M. Mazur

Prawnik, specjalizuje się w prawnej obsłudze sektora innowacyjnego, nastawionego na prowadzenie biznesu wykorzystującego nowoczesne technologie. Szczególnie pasjonują go zagadnienia związane z prawnymi aspektami ochrony informacji, danych osobowych oraz własności intelektualnej. Są one oczywiście w sposób nierozłączny związane są z prawem cywilnym, konkurencji (także nieuczciwej) oraz innymi gałęziami prawa – ochroną danych osobowych, informacji niejawnych oraz tajemnic. Na co dzień prowadzi również zajęcia dla studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza z podstaw prawa własności intelektualnej oraz polskiego i europejskiego prawa cywilnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK