| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Porady internautów > Czy wiesz jak sadzić dalie?

Czy wiesz jak sadzić dalie?

Podobnie jak begonie, mieczyki i pacioreczniki, dalia to jedna z bylin niezimujących w gruncie. Wiosną sadzi się ich bulwy i kłącza, a jesienią wykopuje i przechowuje w pomieszczeniach.

Stanowisko powinno być słoneczne, osłonięte od wiatru z przepuszczalnym i starannie uprawionym podłożem. Wymagają sporo wilgoci.

W maju wyjmij karpy ze skrzynek i sprawdź jak przetrwały zimę. Wybierz zdrowe i jędrne. Natomiast przesuszone i zgniłe wyrzuć. Okazy rozrośnięte podziel ostrym nożem na kilka części. Każda powinna składać się z 2-3 bulwiastych korzeni i 2-3 pąków.

Karpy namocz przez pół godziny w roztworze środka grzybobójczego. Umieść na głębokości ok. 10 cm w dołku z kompostem albo ziemią i torfem. Karpy ułóż na kopczyku usypanym na dnie. Przysyp warstwą (3-5 cm) ziemi. Niskie, obwódkowe odmiany sadź co 20-30 cm. Większe, rabatowe co 50-60 cm.

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


CIT 2018. Komentarz (książka)299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Artur Przyszło

Specjalista z dziedziny rachunkowości budżetowej. Absolwent studiów doktoranckich Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Pracował w jednym z głównych urzędów centralnych w departamencie nadzoru i kontroli. Czynny zawodowo główny księgowy w państwowej jednostce budżetowej. Wykładowca akademicki i doświadczony trener szkoleń z zakresu tematyki szeroko rozumianych finansów publicznych i rachunkowości budżetowej. Ponadto realizuje projekty szkoleniowe i doradcze w sferze przedsiębiorstw w zakresie Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej oraz Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Przeprowadza zleconą kontrolę jednostek sektora finansów publicznych w zakresie prawidłowości ich funkcjonowania pod względem wprowadzonych procedur kontroli zarządczej, polityki rachunkowości, a także prawidłowego ewidencjonowania zdarzeń gospodarczych w księgach rachunkowych. Posiada certyfikat Ministra Finansów uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych. Członek Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Autor artykułów w prasie branżowej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK