| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Porady internautów > Czy wiesz jak fazy Księżyca wpływają na rośliny?

Czy wiesz jak fazy Księżyca wpływają na rośliny?

Księżyc ma ogromny wpływ na kondycję roślin. Ekolodzy, którzy stosują kalendarz biodynamiczny, biorą to pod uwagę przy planowaniu uprawy. Jeśli sadzi się zgodnie z fazami Księżyca to rośliny rosną lepiej i plony są większe.

Nów Księżyca – zwalczaj choroby roślin, szkodniki, chwasty. Przytnij pędy (najlepiej na dzień przed lub po kulminacji nowiu). Nie wysiewaj ani nie sadź nowych roślin. Nie wykonuj prac, które mogłyby uszkodzić korzenie (okopywanie, odchwaszczanie).

I i II kwadra (gdy Księżyca przybywa) – siej i sadź (zwłaszcza rośliny, których plony będziesz zbierać oraz spożywać – krzewy, drzewa owocowe, warzywa). Przygotuj sadzonki. Szczep krzewy i drzewka oraz zasilaj je nawozami i preparatami wzmagającymi wzrost. Korzenie roślin są teraz najmniej wrażliwe na uszkodzenia. Zbieraj owoce i warzywa (mają najwyższą wartość odżywczą).

Pełnia – wysiewaj warzywa (zwłaszcza korzeniowe i kapustne). Sadź pomidory oraz ziemniaki. Nawoź rośliny. Stosuj zabiegi pielęgnacyjne na roślinności oraz glebie. Nie tnij krzewów, drzew i nie przeprowadzaj szczepień roślin.

III i IV kwadra (gdy Księżyca ubywa) – siej, sadź, przesadzaj, tnij drzewa (rośliny będą się niedługo regenerować, a posadzone w nowym miejscu szybko i dobrze się zaaklimatyzują). Przycinaj krzewy i drzewka. Sadź rośliny cebulowe, motylkowe, korzeniowe. Zbieraj owoce i warzywa do dłuższego przechowywania (będą dłużej świeże).

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Jerzy Różyk

ekspert ds. oceny ryzyka w transporcie, prawa przewozowego i ubezpieczeń transportowych CDS Kancelaria Brokerska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK