| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Porady internautów > Czy wiesz jak uprawiać pomidory w ogrodzie?

Czy wiesz jak uprawiać pomidory w ogrodzie?

Pomidory można uprawiać w ogrodzie i w szklarni. Odmiany ogrodowe wydają owoce nieco później niż szklarniowe - we wrześniu. Czasami trzeba je obrywać jeszcze zielone, żeby nie zniszczyły je pierwsze przymrozki. Poniżej przedstawiam kilka wskazówek dotyczących uprawy pomidorów w ogrodzie.

W dobrze nasłonecznionym miejscu i osłoniętym przed wiatrem zrób grządki. Przedtem przekop ziemię z dużą ilości obornika lub kompostu.

@ tygodnie przed włożeniem sadzonek do ziemi zasil ziemię wybranym nawozem do pomidorów, np. Hortus, Vilmorin, Substral Magiczna siła.

Pod koniec maja w ciepły dzień przenieś rozsadę do chłodnego inspektu, aby zahartować młoda roślinę. Każdego dnia otwieraj go coraz szerzej, jednak zamykaj na noc. Z czasem zostawiaj otwarty na cały dzień.

Gdy skończą się przymrozki, wsadź rozsadę do przygotowanego gruntu. Wyjmij rośliny z pojemników odwracając je do góry dnem i ostukaj ich ścianki. Posadź je co 45 cm od siebie w rzędzie. Odstępy między rzędami powinny być nie mniejsze niż 75 cm. Po posadzeniu podlej je obficie.

Obok każdej roślinki wbij 1,5 m palik. Gdy lekko podrosną, przywiąż do palika w na grze i u dołu giętka gałązkę.

Jeśli posadziłeś pomidory na otwartej przestrzeni powinieneś ochronić ją przed wiatrem robiąc specjalna osłonkę wokół roślinek z naciągniętej na 4 kołki przezroczystej folii.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Bridgestone

To czołowy światowy producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, samolotów oraz maszyn do robót ziemnych, a także dostawca rozwiązań w zakresie bieżnikowania Bandag dla samochodów ciężarowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »