| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Porady internautów > Czy wiesz jak sadzić drzewa i krzewy?

Czy wiesz jak sadzić drzewa i krzewy?

Drzewa i krzewy, aby rosły bujnie, muszą być odpowiednio pielęgnowane. Sadząc drzewa i krzewy powinieneś pamiętać o stworzeniu odpowiednich warunków glebowych oraz znać całą techniczną stronę sadzenia. Oto kilka wskazówek jak prawidłowo sadzić drzewa i krzewy ogrodowe.

Sadzonki drzewek i krzewów kupuje się w sklepie bez bryły korzeniowej, dlatego żeby nie zmarniały przed posadzeniem, włóż je do wody na kilka godzin przed posadzeniem i usuń wszystkie uszkodzone fragmenty. Sadzonki z ziemią w pojemniku powinny mieć cały czas mokro.

Kopiąc dołek pod drzewko lub krzew odrzucaj osobno ziemię z wierzchu i osobno ziemię z niższych warstw. Glebę powierzchniową zmieszaj z substytutem torfu, kompostu lub naturalnego nawozu i dodaj garść mączki kostnej.

Wsadź teraz drzewko do dołka i zasyp glebą odżywioną powierzchniową. Jeśli sadzisz drzewko z nagimi korzeniami usyp na dnie dołka stożek z gleby powierzchniowej i rozłóż na nim korzenie. Zasyp dołek na ¾ jego głębokości gleba powierzchniową (gleba z niższych warstw nie będzie ci potrzebna).

Jeśli kupiona roślina jest w pojemniku, włóż ją do dołka razem z nim, po czym przetnij pojemnik i usuń.

Ubije dobrze ziemię wokół rośliny i napełnij dołek wodą. Poczekaj aż woda wsiąknie i gleba opadnie, po czym dla wyrównania poziomu dodaj więcej ziemi powierzchniowej.

Zrób wokół rośliny płytkie zagłębienie wielkości talerza i napełń je wodą (coś Ala fosa wokół rośliny). W suche letnie dni nowo posadzona roślina powinna dostawać co najmniej konewkę wody tygodniowo.

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Źródło:

INFOR
Personel i Zarządzanie 4/201730.03 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Integral Collections

Dział Bibby Financial Services Sp. z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »