| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Porady internautów > Czy wiesz jak sadzić drzewa i krzewy?

Czy wiesz jak sadzić drzewa i krzewy?

Drzewa i krzewy, aby rosły bujnie, muszą być odpowiednio pielęgnowane. Sadząc drzewa i krzewy powinieneś pamiętać o stworzeniu odpowiednich warunków glebowych oraz znać całą techniczną stronę sadzenia. Oto kilka wskazówek jak prawidłowo sadzić drzewa i krzewy ogrodowe.

Sadzonki drzewek i krzewów kupuje się w sklepie bez bryły korzeniowej, dlatego żeby nie zmarniały przed posadzeniem, włóż je do wody na kilka godzin przed posadzeniem i usuń wszystkie uszkodzone fragmenty. Sadzonki z ziemią w pojemniku powinny mieć cały czas mokro.

Kopiąc dołek pod drzewko lub krzew odrzucaj osobno ziemię z wierzchu i osobno ziemię z niższych warstw. Glebę powierzchniową zmieszaj z substytutem torfu, kompostu lub naturalnego nawozu i dodaj garść mączki kostnej.

Wsadź teraz drzewko do dołka i zasyp glebą odżywioną powierzchniową. Jeśli sadzisz drzewko z nagimi korzeniami usyp na dnie dołka stożek z gleby powierzchniowej i rozłóż na nim korzenie. Zasyp dołek na ¾ jego głębokości gleba powierzchniową (gleba z niższych warstw nie będzie ci potrzebna).

Jeśli kupiona roślina jest w pojemniku, włóż ją do dołka razem z nim, po czym przetnij pojemnik i usuń.

Ubije dobrze ziemię wokół rośliny i napełnij dołek wodą. Poczekaj aż woda wsiąknie i gleba opadnie, po czym dla wyrównania poziomu dodaj więcej ziemi powierzchniowej.

Zrób wokół rośliny płytkie zagłębienie wielkości talerza i napełń je wodą (coś Ala fosa wokół rośliny). W suche letnie dni nowo posadzona roślina powinna dostawać co najmniej konewkę wody tygodniowo.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Okurowski

Specjalista od nowoczesnych technologii zarówno samochodowych jak domowych. Wyjątkowy znawca nawigacji samochodowych, systemów multimedialnych, car audio i aplikacji mobilnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »