| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Porady internautów > Czy wiesz jak pielęgnować ogródek różany?

Czy wiesz jak pielęgnować ogródek różany?

Marzysz, żeby w Twoim ogrodzie rosły róże? Pielęgnacja ogródku różanego nie jest wcale taka trudna! Sprawdź, jak opiekować się kwiatami.


 Wokół posadzonej rośliny powinnaś spulchniać ziemię. Używaj do tego małej gracki lub widełek. I uważaj, żeby nie uszkodzić korzeni rośliny.

Róże należy nawozić dwa razy w roku. Pierwszy raz po cięciu i drugi po kwitnieniu. Są to miesiące kwiecień i sierpień. Zwróć uwagę na nawóz – musi być bogaty w azot i fosfor.

Aby róże prawidłowo rosły należy je przycinać. Najlepiej zabieg ten wykonać wczesną wiosną lub po kwitnieniu, jesienią. Pędy skracaj o około 2/3 długości. Pamiętaj, aby obcinać ukośnie. Zwróć też uwagę na pędy boczne – Twoim zadaniem jest wyciąć je tak, aby nadać roślinie ładny kształt i by wszystkie gałęzie miały dostęp do słońca.

 Jeśli Twoje róże są stare możesz je odmłodzić. Wystarczy, że przytniesz pędy zaraz nad ziemią. Dodatkowo poobcinaj także wszystkie pędy odchodzące od pędu głównego. Na ich miejsce wyrosną nowe, młode i zdrowe.

 Jeśli Twoja róża rozwija się bardzo szybko możesz przycinać ją także we wrześniu. Pamiętaj, żeby skracać wtedy pędy o 1/3 długości.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Iwona Śniady

Ma ponad 30-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, logistyki, sprzedaży i marketingu. Specjalistka w zakresie organizowania polityki personalnej w nowo powstających firmach. Zdobywała doświadczenie w organizacjach w trakcie restrukturyzacji, przejęć, połączeń, rozpoczynania działalności i dynamicznego rozwoju, w różnych środowiskach i kulturach, a także systemach organizacyjnych. Od 2005 roku współzałożyciel i Partner Zarządzający w Evolution the Human Capital Company. Pełniła różnorodne funkcje zarządcze w działach personalnych w Europie i Azji, w firmach odnoszących rynkowe sukcesy: ORFE, Avon Cosmetics, Ving, World Bank, Wizz Air. Jest członkiem założycielem Stowarzyszenia mentorów „PROMENTOR”. Absolwentka Wydziału Zarządzania Politechniki Charkowskiej na kierunku Organizacja i Zarządzanie. Dzięki swemu doświadczeniu doskonale rozumie biznesową funkcję HR, umiejętnie przekłada cele biznesowe na strategię personalną, efektywnie dostosowuje metodologię i wybór narzędzi do konkretnych zadań. Zawsze pozytywna wobec życia, posiada umiejętność wywierania pozytywnego i mobilizującego wpływu na innych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK