| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Porady internautów > Czy wiesz jak pielęgnować trawnik?

Czy wiesz jak pielęgnować trawnik?


Chcesz, aby Twój trawnik wyglądał olśniewająco? Aby trawa była w jednym kolorze, a żaden chwast nie zakłócał pięknej, zielonej kompozycji? Wystarczy kilka zabiegów pielęgnacyjnych, a trawa będzie bujna i cudownie zielona!


 Najważniejsze jest podlewanie trawnika. Należy go podlewać rzadko, ale obficie. Najlepszym rozwiązaniem jest podlewanie go co tydzień, ewentualnie co 4 dni w okresie suszy. Możemy podlewać trawnik nawet w godzinach popołudniowych – na trawie, w przeciwieństwie do innych roślin nie wytwarzają się plamy na skutek promieni słonecznych docierających do rośliny poprzez krople wody. Trawę podlewamy chłodną wodą. Możemy także kupić specjalne zraszacze, które posiadają czujniki wilgotności i uruchamiają się, gdy gleba wysycha.

 Nawożenie trawników powinno odbywać się zwłaszcza na wiosnę – wtedy nasz trawnik odpowiednio szybko się zazieleni. Nigdy nie nawozimy trawnika później niż do połowy sierpnia. Używajmy zazwyczaj nawozów w płynie, bogatych w azot, fosfor, potas, wapń, magnez i żelazo. Jeśli stosujemy nawozy stałe – pamiętajmy, aby po ich nałożeniu intensywnie podlać trawę. W przeciwnym razie rośliny mogą się przypalić.

 Chwasty rosnące w dużych rozetach najlepiej wypielić ręcznie – oset lub mniszek ścięte podczas koszenia szybką odrosną. Można także użyć preparatów chemicznych.

 Ważnymi zabiegami pielęgnacyjnymi są także piaskowanie i wapnowanie. Piaskujemy trawę, aby pobudzić ją do krzewienia. Natomiast wapnujemy, najlepiej co 4 lata, aby odkwasić glebę oraz wzmocnić trawnik.

Kiedy kosić? Zaczynamy kosić trawę w marcu, a kończymy w połowie października. Należy pamiętać, aby trawę kosić regularnie oraz w miarę często. Nigdy nie wolno nam ścinać więcej niż połowę rośliny! Pamiętajmy, że częste koszenie wzmacnia trawę!

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Fundusz Hipoteczny Familia S.A.

Fundusz Hipoteczny Familia S.A. działa w Polsce od lipca 2010 roku. Oferuje usługę odwróconej hipoteki w formie renty dożywotniej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »