| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Porady internautów

Czy wiesz jak sadzić iglaki ?

Aktualizacja: 19.10.2010

Nie mają dużych wymagań pokarmowych i cieplnych. Dobrze rosną na żyznych, lekko wilgotnych, przepuszczalnych glebach. Emitują ładunki elektryczne oraz olejki eteryczne, które działają korzystnie na człowieka. »

Czy wiesz jak uprawiać pomidory w szklarni?

Aktualizacja: 19.10.2010

O ile pomidory nie maja wysokich wymagań co do gleby i rosną prawie na każdej, o tyle maja ogromne wymagania jeśli chodzi o natężenie światła i wilgotność gleby. Zaleca się zatem uprawić je w szklarniach. Oto co powinieneś zrobić, decydując się na uprawę pomidorów pod folia. »

Czy wiesz jak uprawiać pomidory w ogrodzie?

Aktualizacja: 19.10.2010

Pomidory można uprawiać w ogrodzie i w szklarni. Odmiany ogrodowe wydają owoce nieco później niż szklarniowe - we wrześniu. Czasami trzeba je obrywać jeszcze zielone, żeby nie zniszczyły je pierwsze przymrozki. Poniżej przedstawiam kilka wskazówek dotyczących uprawy pomidorów w ogrodzie. »

Czy wiesz jak sadzić pomidory?

Aktualizacja: 19.10.2010

Pomidory można hodować zarówno w szklarni jak i ogrodzie. W zależności od tego, gdzie chcemy je zasiać, powinniśmy wybrać odpowiedni gatunek. Różny jest też czas wydawania owoców - pomidory szklarniowe owocują pod koniec lipca, a pomidory ogrodowe - pod koniec sierpnia i we wrześniu. »

Czy wiesz jak sadzić sadzonki roślin?

Aktualizacja: 19.10.2010

Osadzenie rośliny nie opiera się jedynie na wykopaniu dołka, wsadzeniu rośliny, zakopaniu i podlaniu. Z sadzonkami – młodymi roślinami, trzeba obchodzić się jak z jajkiem. Nieodpowiednio posadzone mogą się nie przyjąć lub nie rozwinąć się prawidłowo. W tej poradzie dowiesz się jak należy sadzić sadzonki roślin. »

Czy wiesz jak sadzić drzewa i krzewy?

Aktualizacja: 19.10.2010

Drzewa i krzewy, aby rosły bujnie, muszą być odpowiednio pielęgnowane. Sadząc drzewa i krzewy powinieneś pamiętać o stworzeniu odpowiednich warunków glebowych oraz znać całą techniczną stronę sadzenia. Oto kilka wskazówek jak prawidłowo sadzić drzewa i krzewy ogrodowe. »

Czy wiesz jak prawidłowo sadzić rośliny?

Aktualizacja: 19.10.2010

Niezależnie jakie rośliny zamierzasz posadzić – warzywa, drzewa owocowe, kwiaty czy krzewy, zasady sadzenia są podobne. Sadząc rośliny powinieneś pamiętać o stworzeniu odpowiednich warunków glebowych oraz znać całą techniczną stronę sadzenia. »

Czy wiesz jak uprawiać bakłażany?

Aktualizacja: 18.10.2010

Oberżyny to rośliny tropikalne – mają wysokie wymagania świetlne, cieplne, wodne i glebowe. Najlepsze jest dla nich stanowisko osłonięte, nasłonecznione. Lubią glebę z dużą zawartością próchnicy, nawiezioną kompostem lub obornikiem. »

Czy wiesz jak zaprawić nasiona i wzmocnić korzenie?

Aktualizacja: 18.10.2010

Zdolność kiełkowania nasion oraz odporność siewek na choroby możesz zwiększyć poprzez zanurzenie ich w specjalnych kąpielach. »

Czy wiesz jak stworzyć własny miniwarzywnik?

Aktualizacja: 19.10.2010

Nie ma to jak samodzielnie wyhodowane warzywa - masz pewność co do ich pochodzenia i sposobu uprawy. Jeśli o własnej działce możesz jedynie pomarzyć, proponuję  zrobić miniwarzywnik w swoim przydomowym ogródku. Na jego uprawę wystarczy mały kawałek głęboko przekopanej, próchniczej ziemi. Na tym małym poletku z moją pomocą uda ci się wyhodować wszystkie najważniejsze warzywa i zioła dodawane do potraw. A więc do dzieła! »

Czy wiesz jak walczyć z chwastami?

Aktualizacja: 18.10.2010

Chwasty bardzo energicznie się rozrastają. Są zdolne zagłuszyć słabsze gatunki. Gdy nie podejmiesz z nimi walki mogą szybko zarosnąć cały Twój ogród. »

Czy wiesz jak hodować brokuły?

Aktualizacja: 18.10.2010

To jedne z najwartościowszych warzyw – zawierają wiele witamin (A, C, z grupy B) oraz składników mineralnych (wapń, fosfor, żelazo). Dlatego warto je uprawiać w swoim ogródku. »

Czy wiesz jak rozpoznać i zwalczyć mączniaka prawdziwego?

Aktualizacja: 19.10.2010

To choroba grzybowa. Sprzyja jej ciepła, deszczowa pogoda latem i jesienią oraz duże różnice temperatur pomiędzy dniem a nocą. »

Czy wiesz jak zagospodarować cieniste miejsca na działce?

Aktualizacja: 18.10.2010

Nie wiesz co posadzić na zacienionych stanowiskach? Wśród kwiatów, krzewów i drzew jest sporo gatunków, które dobrze czują się właśnie w cieniu. Oto niektóre z nich. »

Czy wiesz jak zwalczyć mech na trawniku?

Aktualizacja: 18.10.2010

Mchy pokrywają całą powierzchnię podłoża – zwłaszcza przy dużej wilgotności i niedoborze światłą. Czasem całkowicie zarastają rośliny, a na trawnikach eliminują stopniowo trawę. »

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Odszkodowania Campter

Campter Odszkodowania uzyskuje odszkodowania dla osób poszkodowanych w wypadkach oraz na skutek zdarzeń losowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK