| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Pielęgnacja roślin > Wiosenne cięcie: poradnik

Wiosenne cięcie: poradnik


Jedną z pierwszych czynności, jaką powinniśmy się zająć podczas witania wiosny w naszym ogrodzie jest przycięcie drzew i krzewów. Przycinanie roślin ma na celu ułatwienie im dostępu do światła i powietrza, które jak wiadomo jest im potrzebne do prawidłowego wzrostu oraz kwitnienia. O czym warto pamiętać?

Jeśli ogród jest bardzo zaniedbany wykonujemy je w dwóch ratach przez dwa lata, w każdej przycinając połowę pędów na wysokości około 30 cm nad ziemią. Najwcześniej wykonywanym cięciem jest cięcie formujące, które powinno mieć miejsce zimą oraz wczesną wiosną, ma ono na celu ukształtowanie w odpowiedni i estetyczny sposób koron drzew oraz nadanie formy krzewom żywopłotowym. Drzewa, które najbardziej nadają się do formowania i najlepiej je znoszą to min. buk, grab, klon, lipa czy też platan.

Pamiętajmy również o tym, że są gatunki, które źle znoszą cięcie i najlepiej rosną pozostawione same sobie, należy do nich większość iglaków oraz rośliny takie jak azalia, ketmia syryjska, magnolia, oczar, klon palmowy, perukowiec podolski, różanecznik, sumak octowiec, świdośliwa, złotokap lub wawrzynek wilczełyko. Unikajmy również przycinania okazów, których korony były uformowane w szkółce, usuwajmy wówczas tylko te pędy, które stanowią konkurencję dla przewodnika lub wyrastają w sposób niewłaściwy.

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Jedną z pierwszych czynności, jaką powinniśmy się zająć podczas witania wiosny w naszym ogrodzie jest przycięcie drzew i krzewów.  Przycinanie roślin ma na celu ułatwienie im dostępu do światła i powietrza, które jak wiadomo jest im potrzebne do prawidłowego wzrostu oraz kwitnienia.
Jedną z pierwszych czynności, jaką powinniśmy się zająć podczas witania wiosny w naszym ogrodzie jest przycięcie drzew i krzewów. Przycinanie roślin ma na celu ułatwienie im dostępu do światła i powietrza, które jak wiadomo jest im potrzebne do prawidłowego wzrostu oraz kwitnienia.

Kodeks pracy 2018. Praktyczny komentarz z przykładami STANDARD90.30 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Prawo i Logistyka

PrawoiLogistyka.pl to serwis tematyczny zajmujący się prawnymi aspektami działalności transportowej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK