| INFORFK | INFORRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Pielęgnacja roślin > Jak przechowywać zimą rośliny tarasowe?

Jak przechowywać zimą rośliny tarasowe?

W zimie szczególnej troski wymagają od nas ciepłolubne rośliny zdobiące tarasy i balkony. Dla wielu z nich przechłodzenie może być bardzo niebezpieczne. Gdzie schować zimą ulubione agawy, oleandry i laury?

Lekkie przymrozki znoszą jedynie te z roślin ciepłolubnych, które mają zdrewniałe pędy (np. figa, oleander, laur) ale po przemarznięciu mogą zgubić liście. Inne rośliny pochodzące z tropików (np. datura, pelargonia angielska, dipladenia) oraz młode, niezdrewniałe okazy należy bezwzględnie przenieść do cieplejszych pomieszczeń.
Ciepłolubne rośliny pojemnikowce najlepiej czują się w oranżeriach lub na ogrzewanych werandach, gdzie temperatura waha się w granicach od 5 do 15°C. Ważne jest aby w okresie zimy podlewać je o wiele rzadziej niż latem. Gdy nie możemy zapewnić roślinom tak komfortowych warunków postarajmy się ustawić je z dala od kaloryferów i zapewnijmy jak najwięcej światła i zaprzestańmy nawożenia. Podlewać należy tak by ziemia była jedynie stale lekko wilgotna. Możemy także często zraszać rośliny.

Zobacz także: Jakie rośliny mogą uczulać zimą?

29.90 złPodróże służbowe - Raporty INFOR - PDF

• Chłodne i zacienione garaże, piwnice, klatki schodowe – rośliny o zdrewniałych pędach, gubiące liście jesienią (np. hortensje, datury, figa, bugenwilla)

• Lekko ogrzewane, jasne pomieszczenia (chłodne werandy, oranżerie, pokoje) – aukuba japońska, araukaria, agawa, bukszpany, bluszcze o pstrych liściach, cytrusy, kamelie, kaktusy, palmy, oleandry, ketmie (hibiskusy), kamelie, róże miniaturowe, cyprys wielkoowocowy, laur (wawrzyn).

Balkony i tarasy (ocieplone pojemniki) – inne rośliny ozdobne (ogrodowe) uprawiane w donicach np. trzmieliny, iglaki, bluszcze o zielonych liściach, hortensja ogrodowa, róża szczepiona na pniu, ostrokrzewy

Niektóre rośliny pojemnikowe (np. datura, fuksja) reagują w określony sposób jeśli temperatura jest już dla nich zbyt niska. Różnego rodzaju czerwone lub fioletowe przebarwienia na liściach jesienią są oznaką, że należy już przenieść je do cieplejszych pomieszczeń. 

Zobacz także: Miniaturowe i eleganckie wierzby

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Lekkie przymrozki znoszą jedynie te z roślin ciepłolubnych, które mają zdrewniałe pędy np. figa, oleander, laur.
Lekkie przymrozki znoszą jedynie te z roślin ciepłolubnych, które mają zdrewniałe pędy np. figa, oleander, laur.

Controlling i Rachunkowość Zarządcza189.00 zł

POLECANE ARTYKUŁY

TERMINARZ

PAŹ31
TydzieńPWŚCPSN
40293012345
416789101112
4213141516171819
4320212223242526
4427282930310102

Ostatnio na forum

Narzędzia przedsiębiorcy

Eksperci infor.pl

Forum Doradców Podatkowych

Praktyczne publikacje dla przedsiębiorców, księgowych, doradców podatkowych i kandydatów na doradców podatkowych.

Zostań ekspertem Infor.pl »