| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Drzewa i krzewy > Jak przygotować miejsce do sadzenia drzew i krzewów?

Jak przygotować miejsce do sadzenia drzew i krzewów?

Przygotowanie miejsca do sadzenia drzew i krzewów nie jest trudne. Należy odpowiednio dopasować typ rośliny do miejsca posadzenia oraz wziąć pod uwagę jej wcześniejsze przechowywanie w szkółce. Przeczytaj, jak przygotować miejsce do sadzenia drzew i krzewów.

Podczas sadzenia drzew i krzewów warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu miejsca, w którym je posadzimy. Dzięki temu rośliny szybciej przyjmą się na nowym stanowisku.

Drzewa i krzewy balotowane

Balotowane drzewa i krzewy to takie, których korzenie owinięte są tkaniną. Możemy je posadzić bez jej wcześniejszego usunięcia. Tkanina z czasem sama się rozłoży i dodatkowo spulchni glebę wokół rośliny. Jednak przed posadzeniem drzewa albo krzewu należy usunąć sznurki owijające korzenie.

Zobacz także: Planowanie ogrodu, który nie będzie wymagał dużo pracy

Rośliny z odkrytymi korzeniami

Drzewa i krzewy z odkrytymi korzeniami umieszczamy w uprzednio wykopanym dołku. Warto wcześniej wysypać jego dno kompostem. Powinniśmy dokładnie rozłożyć korzenie roślin, żeby zapobiegnąć ich zawijaniu się. Ponadto podczas obsypywanie drzew i krzewów ziemią, należy wypełnić nią wszelkie puste przestrzenie między korzeniami.

Drzewa i krzewy rosnące w doniczkach

Sadzenie drzew i krzewów, które wcześniej znajdowały się w doniczkach nie jest trudne. Wystarczy ostrożnie wyjąć rośliny z pojemników i porozwijać ich korzenie. Dodatkowo, warto usunąć te zeschnięte i zniszczone. Dzięki temu roślina będzie mogła zdrowo rozwijać korzenie. Następnie umieszczamy je w przygotowanym dołku i zasypujemy ziemią z donicy.

Sadzenie drzew i krzewów

Drzewa i krzewy balotowane, z odkrytymi korzeniami oraz rosnące w doniczkach ostrożnie umieszczamy w przygotowanym uprzednio dołku. Obsypujemy je ziemią i udeptujemy. Możemy również uformować wokół rośliny zagłębienie, które umożliwi gromadzenie się w niej wody i ułatwi podlewanie. Natomiast jesienią formujemy wokół pnia kopczyk, który zapobiegnie przemarznięciu rośliny. Jeżeli drzewa i krzewy sadzimy wiosną należy od razu je przyciąć. Dzięki temu roślina nie będzie tracić wody.

Przygotowanie miejsca do posadzenia drzew i krzewów nie jest trudne. Wystarczy odpowiednio wykopany dół oraz właściwe umieszczenie w nim rośliny. Po posadzeniu warto właściwie przygotować stanowisko wokół rośliny. Dzięki temu szybko się przyjmie i będzie zdrowo rosnąć.

Zobacz także: Co posadzić za ogrodzeniem?

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Adam Głos

Od stycznia 2013 roku pełni funkcję Prezesa Tax Care. Wcześniej, przez blisko trzy lata, pracował na stanowiskach: Dyrektora Sprzedaży oraz Wiceprezesa Zarządu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK