| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Drzewa i krzewy > Drzewa w ogrodzie. Gdzie nie sadzić drzew?

Drzewa w ogrodzie. Gdzie nie sadzić drzew?

Sadząc drzewa powinniśmy kierować się nie tylko estetyką, lecz także praktycznością. Gdzie nie należy sadzić drzew? Na co zwrócić uwagę?

Przed posadzeniem drzewa należy wybrać gatunek, który najlepiej sprawdzi się w naszym ogrodzie. Wybierając roślinę, kierujmy się nie tylko jej wyglądem, ale także wysokością, którą osiągnie. Ważne jest również to, aby drzewo było zdrowe i miało kolorowe liście. Sięgajmy po drzewa, które mają zrównoważone proporcje – równomiernie zwężający się pień od dołu do wierzchołka.

Kiedy mamy już odpowiednie drzewko, warto wiedzieć, gdzie nie powinniśmy go posadzić.

Nie sadź drzew blisko budynków i linii wysokiego napięcia

Drzewo, które osiąga kilka metrów wysokości, na taką samą odległość ma rozwiniętą sieć korzeni. Z początku mała roślina wygląda bardzo niewinnie. Jednak, gdy osiągnie pokaźne rozmiary, może naruszyć fundamenty budynku. Ponadto, im roślina starsza, tym ma dłuższe gałęzie, a przy silniejszych porywach wiatru, mogą one uszkodzić nasz dom.

Przed korzeniami trzeba chronić także system kanalizacyjny. Dlatego większe drzewa warto sadzić z dala od budynków mieszkalnych.

Wysokie drzewa mogą również stwarzać zagrożenie dla linii wysokiego napięcia. Warto zatem przemyśleć ich sadzenie w tych okolicach. Gałęzie, które rosną zbyt blisko linii wysokiego napięcia będzie trzeba co jakiś czas przycinać.

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Drzewo. Fot. Fotolia
Drzewo. Fot. Fotolia

CIT 2018. Komentarz (książka)299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Monika Błońska

Radca prawny w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Kancelarii Prawno-Podatkowej Mariański Group. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi i uzyskała tytuł zawodowy radcy prawnego. Specjalizuje się w prawie spółek, pracy, medycznym i farmaceutycznym. Posiada bogate doświadczenie w kompleksowej obsłudze podmiotów indywidualnych oraz instytucjonalnych, m.in. w doradztwie w bieżącej działalności oraz w szczególnych przedsięwzięciach, w tworzeniu i rejestracji spółek prawa handlowego, oddziałów, przedstawicielstw oraz w pozyskiwaniu zezwoleń i dokonywaniu wymaganych zgłoszeń w organach administracji publicznej. Doradza w zakresie wyboru najkorzystniejszej formy prawnej prowadzonej działalności. Specjalizuje się również w szeroko pojętej windykacji poprzez dochodzenie roszczeń finansowych od przedsiębiorców oraz osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Odpowiada za bieżącą obsługę przedsiębiorców i wspieranie ich w kontaktach z kontrahentami.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK