| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Drzewa i krzewy > Drzewa i krzewy o barwnych owocach

Drzewa i krzewy o barwnych owocach

Drzewa i krzewy o barwnych owocach zdobią nasz ogród nie tylko latem i jesienią, lecz także zimą. Dodatkowo często owoce rosnące na drzewach i krzewach zmieniają kolor gdy nastaje jesień – stają się żółte, pomarańczowe, czerwone, różowe czy nawet fioletowe. To właśnie kolorowe owoce sprawiają, że nasze ogrody wyglądają wyjątkowo nawet podczas mroźnej zimy.

Berberys (Berberis) – krzew o rozwijających się w maju żółtych kwiatach i efektownych czerwonych owocach. Owoce berberysu pojawiają się w połowie lata, a pozostają na krzewach przez bardzo długi czas. Berberysy poza tym, że wytwarzają owoce zdobiące nasz ogród zimą, jesienią także wyglądają pięknie – liście berberysów zmieniają kolor na żółty, pomarańczowy lub czerwony. Berberysy to mało wymagające krzewy, nie mają specjalnych wymagań jeśli chodzi o glebę, są także wytrzymałe gdy przychodzi susza.

Dzika róża (Rosa rugosa) – krzew dziko rosnący z intensywnie pachnącymi kwiatami. W czasie zimy dzika róża zachwyca czerwonymi owocami umieszczonymi wprost na gałązkach z kolcami. Zachwyca pod warunkiem, że owoców dzikiej róży nie wykorzystamy wcześniej na nalewki czy konfitury.

Głóg dwuszyjkowy (Crataegus laevigata) – popularny krzew liściasty posiadający kolce. Głóg dorasta do około 4 m wysokości, a jego kwiaty zebrane są w baldachogrona. Owoce głogu mają kształt jabłka i intensywnie czerwony kolor. Jabłkowate owoce są jadalne – to przysmak wielu zwierząt.

Zobacz także: Berberysy – bogactwo kolorów

Irga (Cotoneaster) – krzew o wielu odmianach – zarówno zimozielonych, jak i zrzucających liście na zimę. Irga kwitnie na biało, jej liście zmieniają kolor w jesieni, a owoce mają pomarańczowy lub czerwony kolor. Irgi występują jako krzewy płożące lub o wzniesionym pokroju, dlatego każdy może wybrać jakąś odmianę pasującą do swojego ogrodu.

Jabłoń ozdobna (Malus) – w zależności od odmiany posiada pomarańczowe lub czerwone niewielkie jabłka. Odmiana Royalty to stosunkowo małe drzewko kwitnące na purpurowo z liśćmi w kolorze rubinowym. Owocami odmiany Royalty są małe czerwone jabłka tworzące się na drzewku w okolicach września. Inna odmiana, Ola, ma rodzi pomarańczowe ozdobne jabłka.

Zobacz także: Jakie krzewy kwitną zimą?

Kalina koralowa (Viburnum opulus) – ma ozdobne czerwone albo żółte lśniące owoce, które zwisają w dół. Kalina wytwarza owoce już w sierpniu, dlatego zdobią one roślinę przez całą jesień i zimę. Owoce kaliny nie są zjadane przez ptaki, bo mają w sobie garbniki.

Pięknotka (Callicarpa) – owoce tej rośliny pojawiają się już pod koniec lata. Ze względu na swój kolor – są fioletowe – przypominają duże jagody. Pięknotka jest wrażliwa na mrozy, dlatego powinniśmy ją zabezpieczyć na zimę.

reklama

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Drzewa i krzewy o barwnych owocach zdobią nasz ogród nie tylko latem i jesienią, lecz także zimą.  Fot. Fotolia
Drzewa i krzewy o barwnych owocach zdobią nasz ogród nie tylko latem i jesienią, lecz także zimą. Fot. Fotolia

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Tagetik

Tagetik, lider oprogramowania wspierającego procesy zarządzania efektywnością organizacji (ang. Corporate Performance Management), powstał we Włoszech (Toskania) w 1986 roku.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »