| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Wspólnota mieszkaniowa > Uchwały podejmowane przez wspólnotę mieszkaniową

Uchwały podejmowane przez wspólnotę mieszkaniową


Uchwała wspólnoty mieszkaniowej zapada większością głosów właścicieli lokali. Głosy są liczone według wielkości lokali. Ponadto w umowie lub uchwale wspólnoty właściciele mogą postanowić, że w określonej sprawie na każdego właściciela lokalu przypada jeden głos. Wszystkie uchwały mogą być zaskarżona do sądu przez właścicieli lokali.

Wszelkie uchwały wspólnoty mieszkaniowej mogą być zaskarżone do sądu przez właścicieli lokali. Oznacza to, że każdy właściciel lokalu może zaskarżyć uchwałę do sądu z powodu jej niezgodności z przepisami prawa lub z umową właścicieli lokali albo jeśli narusza ona zasady prawidłowego zarządzania nieruchomością wspólną lub w inny sposób narusza jego interesy. Powództwo w sprawie zaskarżenia uchwały – może być wytoczone przeciwko wspólnocie mieszkaniowej w terminie 6 tygodni od dnia podjęcia uchwały na zebraniu ogółu właścicieli albo od dnia powiadomienia wytaczającego powództwo o treści uchwały podjętej w trybie indywidualnego zbierania głosów.

Zobacz serwis: Wnętrze

Zasadą jest, iż uchwały wspólnoty mieszkaniowej zapadają większością głosów właścicieli lokali, które są liczone według wielkości lokali. Wyjątek dotyczy przypadku, gdzie w umowie lub uchwale podjętej w trybie uchwały ustalono, że w określonej sprawie na każdego właściciela lokalu przypada jeden głos. Wszelkie przyjęte uchwały powinny zostać przekazane w formie postanowienia na piśmie z informacją o jej treści właścicielom lokali.

Postanowienia w sprawie podjęcia uchwały wspólnoty mieszkaniowej

1. Uchwała nr 1/2011 – podejmowana w trybie indywidualnego zbierania głosów właścicieli lokali w nieruchomości położonej przy ul. Kondratowicza 2 w Warszawie tworzących Wspólnotę Mieszkaniową w sprawie wykonania remontów lokali mieszczących się w budynku nieruchomości wspólnej,

2. Właściciele lokali wspólnoty mieszkaniowej wyrażają zgodę na wykonanie następujących remontów nieruchomości wspólnej: remont balkonów, piwnicy, korytarzy mieszczących się w budynku.

3. Właściciele lokali upoważniają zarządcę wspólnoty mieszkaniowej do: sporządzenia kosztorysu wykonania robót budowlanych, wyboru wykonawcy i in.

4. Upoważnienie Zarządcy nieruchomości wspólnoty mieszkaniowej do rozporządzania kwotą w wysokości 20 tysięcy złotych ze środków zgromadzonych na funduszu remontowym Wspólnoty Mieszkaniowej.

5. Podpisy właścicieli lokali mieszkalnych wraz ze wskazaniem, ile osób głosowało za uchwałą, ile było przeciw uchwale, a także ile osób wstrzymało się od głosowania.

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Uchwały wspólnoty mieszkaniowej zapadają większością głosów właścicieli lokali, które są liczone według wielkości lokali.
Uchwały wspólnoty mieszkaniowej zapadają większością głosów właścicieli lokali, które są liczone według wielkości lokali.

Personel i Zarządzanie390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

IESE Business School

Informacje o IESE

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK