| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Umowy > Sposoby dokonania wypowiedzenia umowy lokatorowi

Sposoby dokonania wypowiedzenia umowy lokatorowi

Jesteś właścicielem lokali mieszkalnych, które wynajmujesz lokatorom. Okazuje się, iż lokatorzy nie uiszczają czynszu we wskazanym w umowie terminie oraz podnajmują lokal – bez Twojej uprzedniej zgody. Poniżej zostaną przedstawione dwa wzory pism – które pomogą Ci rozwiązać powyżej wskazane problemy.

Zapisz się na nasz newsletter

Wzór powiadomienia o zamiarze wypowiedzenia umowy najmu

1. Data sporządzenia powiadomienia o zamiarze wypowiedzenia umowy najmu,

2. Określenie wynajmującego oraz najemcy (dane osobowe oraz dane dotyczące miejsca zamieszkania),

3. Tytuł: Powiadomienie o zamiarze wypowiedzenia umowy najmu okazjonalnego,

4. Treść powiadomienia: Dnia 01.01. 2011 roku została dokonana wpłata z tytułu czynszu na wskazany przeze mnie numer rachunku bankowego. Zważywszy na fakt, iż od 01.01.2011 roku minęły ponad trzy miesiące – wyznaczam Pani dodatkowy termin do 15.04.2011 roku – na dokonanie wpłaty na wskazany numer rachunku bankowego w umowie najmu. Po upływie wskazanego terminu – wypowiem Pani umowę o najem okazjonalny lokalu zwartą dnia 20. 08.2009 roku – zgodnie z pkt 7 niniejszej umowy.

1. Podpis Wynajmującego.

Zobacz także serwis: Umowy w nieruchomościach

Wzór wypowiedzenia umowy o najem okazjonalny

5. Data sporządzenia wypowiedzenia umowy o najem okazjonalny,

6. Określenie wynajmującego oraz najemcy (dane osobowe oraz dane dotyczące miejsca zamieszkania),

7. Tytuł: Wypowiedzenie umowy o najem okazjonalny

8. Treść powiadomienia: Na mocy pkt 7 umowy o najem okazjonalny lokalu mieszkalnego oraz na podstawie przepisów ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 21 czerwca 2001 r. – wypowiadam Panu umowę najmu okazjonalnego położonego w Kielcach przy ulicy Połowniaka 2 m 120. Przedmiotowy lokal ma być opróżniony do dnia 15.03.2011 roku,

9. Uzasadnienie wypowiedzenia: Odwołując się do pkt 7 niniejszej umowy – zobowiązał się Pan do niepodnajmowania przedmiotowego lokalu osobom trzecim – bez mojej uprzedniej zgody. Z przeprowadzony rozmów z sąsiadami wynika, iż w lokalu mieszka 6 osób na stałe.

10. Podpis Wynajmującego.

Zobacz także serwis: Dom i działka

Podstawa Prawna:

- ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 21 czerwca 2001 r. (Dz.U. z 2010 roku Nr 3, poz. 13).

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Dąbrowska-Ospital

Joanna Dąbrowska-Ospital Partner zarządzający w Euskapol, doradca personalny i zawodowy Doradca personalny: pracuję z klientem indywidualnym i z zespołami, koncentrując się na badaniu ich potencjału, a także ich dopasowania do danego stanowiska czy danego projektu. Łowca talentów. Doradca zawodowy: wspieram ludzi w odkrywaniu ich powołania i potencjału zawodowego. Pomaga mi w tym doświadczenie biznesowe (znajomość wielu branż oraz różnych kultur prowadzenia biznesu). Wychodzę z założenia, że biznes to ludzie. Pragnę wspierać ludzi w ich samopoznaniu, odkrywaniu własnego potencjału i predyspozycji, wierząc, że to pozwoli im na lepsze życie w zgodzie ze sobą, jednocześnie korzystnie wpłynie na ich pracę zawodową, a więc również na sukces firmy, w której pracują. Zrealizowane projekty Projekty badania efektywności zespołowej w firmach międzynarodowych. Wspieranie menedżerów HR w podejmowaniu decyzji rekrutacyjnych z zastosowaniem metody i narzędzi PerformanSe. Porady indywidualne, tworzenie ścieżek kariery i badanie potrzeb szkoleniowych dla pracowników średniego szczebla oraz osób poszukujących pracy. Przeprowadzenie bilansów kompetencji dla sportowców Polskiej Kadry Olimpijskiej. 2002-2010 – doradztwo biznesowe dla firm z Francji i Hiszpanii, poszukujących partnerów w Europie Centralnej i Wschodniej Wykształcenie Studia podyplomowe „Inżynieria szkoleń” – uniwersytet Lille 3 Certyfikowany trener metody PerformanSe Autorska metoda prowadzenia bilansów kompetencji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK