| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Umowy > Kiedy właściciel może wypowiedzieć umowę o najem okazjonalny

Kiedy właściciel może wypowiedzieć umowę o najem okazjonalny


Umowa najmu okazjonalnego zawierana jest na czas określony – jednakże we wskazanych przypadkach w ustawie o ochronie praw lokatorów właścicielowi przysługuje możliwość wcześniejszego wypowiedzenie umowy najmu okazjonalnego.

Zapisz się na nasz newsletter

W jakich przypadkach można wypowiedzieć umowę o najem okazjonalny

Właściciel ma możliwość dokonania wypowiedzenia najmu okazjonalnego w poniżej opisanych przypadkach – nie później niż na miesiąc naprzód – na koniec miesiąca kalendarzowego – jeśli najemca:

- nie uiścił czynszu lub opłacił bieżących opłat we wskazanym w umowie terminie – co najmniej za trzy pełne okresy płatności - mimo uprzedniego powiadomienia o wskazanym powyżej fakcie na piśmie,

- po pisemnym dostarczeniu upomnienia – w dalszym ciągu lokator korzysta z przedmiotowego w sposób sprzeczny z postanowieniami umownymi oraz niezgodny z przeznaczeniem,

- podnajął, wynajął w całości lub w części przedmiotowy lokal – bez uzyskania uprzedniej zgody właściciela w formie pisemnej.

Właściciel posiada uprawnienie do wypowiedzenia najemcy umowy najmu okazjonalnego – jeżeli lokator zmieni oświadczenie i nie powiadomi o zmianie miejsca – w którym będzie mógł zamieszkać po opróżnieniu lokalu w wyniku dokonania egzekucji.

Zobacz serwis: Umowy w nieruchomościach

Przykładowa treść upomnienia lokatora

Zgodnie z ustawą o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 21 czerwca 2001 (Dz.U. z 2010 roku Nr 3, poz. 13) – w dniu 16 marca 2011 roku otrzymałem pismo od Wspólnoty Mieszkaniowej, znajdującej się przy ulicy Kwiatkowskiej 87 w Krakowie, iż w lokalu mieszkalnym mieszczącym się przy ulicy Poniatowskiego 9 m 7 – którego jestem właścicielem – organizowane są całonocne imprezy – które odbywają się regularnie cztery dni w tygodniu (środa, piątek, sobota, niedziela).

W związku z faktem, iż hałas zakłóca porządek domowy sąsiadom – jeżeli w dalszym ciągu imprezy będą się odbywały w przedmiotowym lokalu – będę zmuszony dokonać wypowiedzenia Panu umowy o najmem okazjonalny.

Zobacz także serwis: Finanse

Podstawa Prawna:

- ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 21 czerwca 2001 r. (Dz.U. z 2010 roku Nr 3, poz. 13).

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

we wskazanych przypadkach w ustawie o ochronie praw lokatorów właścicielowi przysługuje możliwość wcześniejszego wypowiedzenie umowy najmu okazjonalnego.
we wskazanych przypadkach w ustawie o ochronie praw lokatorów właścicielowi przysługuje możliwość wcześniejszego wypowiedzenie umowy najmu okazjonalnego.

INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

GSW Legal Grabarek, Szalc i Wspólnicy Sp.k.

Warszawska kancelaria prawna założona w 2011 roku, będąca członkiem międzynarodowej firmy prawniczej GRATA International.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK