| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Umowy > Jak prawidłowo określić strony umowy najmu lokalu mieszkalnego

Jak prawidłowo określić strony umowy najmu lokalu mieszkalnego

Oznaczenie prawidłowo stron w umowie najmu lokalu ma istotne znaczenie, gdyż błędne ich określenie może przyczynić się do powstania sporów dotyczących tego, czy zawarliśmy umowę z istniejącym podmiotem. A ponadto, tylko od istniejącego podmiotu oraz na podstawie zawartej umowy najmu lokalu mieszkalnego - strony będą miały możliwość domagania się swoich praw.

Lokalem mieszkalnym jest izba lub kilka izb wydzielona trwałymi ścianami mieszcząca się w budynku przeznaczona do stałego pobytu w celu zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych. Umowa najmu lokalu mieszkalnego jest umową typu nazwanego, wzajemnego oraz umową konsensualną. Zgodnie z art. 659 ust. 1 Kodeksu Cywilnego w umowie najmu występują dwa podmioty: wynajmujący oraz najemca. Na mocy najmu wynajmujący zobowiązuje się oddać najemcy rzecz do używania na czas oznaczony lub nieoznaczony, a najemca zobowiązany jest uiścić określony w umowie czynsz. Przy czym czynsz ten może być oznaczony zarówno w pieniądzach albo w świadczeniach innego rodzaju. Postanowienia dotyczące określenia stron umowy najmu lokalu mieszkalnego. 

Zobacz serwis: Umowy w nieruchomości

1. Dnia trzynastego dwa tysiące czwartego roku (13.05.2004 roku) została zawarta umowa pomiędzy:

- Panem Arek Kasprzak zamieszkałym w Krakowie przy ulicy Adamskiej nr 15, legitymujący się dowodem osobistym numer AAA 9868, według oświadczenia NIP 6007-09-778 – który zwany będzie dalej „wynajmującym”,

a

- Panem Pawłem Sobczyk zamieszkałym w Krakowie przy ulicy Sobczyka nr 7, legitymujący się dowodem osobistym numer DJI 98889, według oświadczenia NIP 489-05-589 – który zwany będzie dalej „najemcą”.

Zobacz również serwis: Nieruchomości

Podstawa Prawna:

- art. 659 ust. 1 Kodeks Cywilny,
- ustawa z dnia 24 czerwca 1994 roku o własności lokali (Dz.U. z 2000 r. Nr 80, poz. 903 z póź. zm.).

reklama

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Lokalem mieszkalnym jest izba lub kilka izb wydzielona trwałymi ścianami mieszcząca się w budynku przeznaczona do stałego pobytu w celu zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych.
Lokalem mieszkalnym jest izba lub kilka izb wydzielona trwałymi ścianami mieszcząca się w budynku przeznaczona do stałego pobytu w celu zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych.

Personel i Zarządzanie 4/201742.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Anna Welsyng

Radca prawny i doradca podatkowy. Prowadzi swoją kancelarię w Warszawie, specjalizuje się w kompleksowej obsłudze podatkowo-księgowej firm i innych podatników. Autorka kilkuset publikacji o tematyce podatkowej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »