| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Umowy > Warunki uiszczania czynszu w umowie odpłatnego użytkowania lokalu

Warunki uiszczania czynszu w umowie odpłatnego użytkowania lokalu

Wysokość, termin uiszczenia oraz sposób płatności czynszu za użytkowanie lokalu mieszkalnego należy określić szczegółowo w postanowieniach umownych. Oznacza to, że strony mogą swobodnie wskazać w umowie warunki uiszczania czynszu. Prawo do użytkowania lokalu mieszkalnego może być ustanowione zarówno nieodpłatnie, jak i za odpłatnością.

Warto wskazać, iż prawo do użytkowania lokalu mieszkalnego jest prawem rzeczowym. Oznacza to iż prawa i obowiązki zarówno podmiotu ustanawiającego użytkowanie, jak i użytkownika określone są przepisami prawnymi.

Postanowienia dotyczące warunków uiszczania czynszu i opłat

1. Strony niniejszej umowy ustalają wysokość czynszu na kwotę 1200 zł (słownie: tysiąc dwieście złotych).

2. Strony niniejszej umowy ustalają, iż czynsz powyżej wskazany będzie uiszczany w terminie do 5 dnia każdego miesiąca.

Zobacz także serwis: Umowy w nieruchomościach 

3. Strony niniejszej umowy ustalają, że czynsz będzie płatny na numer rachunku bankowego 99999999999999.

4. Strony niniejszej umowy ustalają, iż użytkownik będzie dokonywał opłat z tytułów kosztów związanych z korzystaniem z nieruchomości  (lokal mieszkalny – mieszczący się przy ulicy Poniatowskiego 89 lok. 9, 98-765 Kielce). 

Zobacz także serwis: Finanse

5. Strony niniejszej umowy ustalają, że użytkownik zobowiązuje się do ponoszenia wszelkich kosztów z tytułu nakładów poniesionych na przedmiotowy lokal mieszkalny.

6. Strony niniejszej umowy zastrzegają, iż użytkowanie przedmiotowego lokalu nie obejmuje możliwości ustanowienia przez użytkownika odpłatnego korzystania w/w lokalu przez osoby trzecie.

7. Strony niniejszej umowy ustalają, iż w przypadku dokonania dodatkowych instalacji urządzeń w przedmiotowym lokalu, które ułatwiają korzystanie z niego – użytkownik jest zobowiązany ponieść wszelkie koszty związane z ich użytkowaniem, instalacją lub deinstalacją.

Zobacz serwis: Rynek nieruchomości

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

W umowie odpłatnego użytkowania lokalu należy określić prawa i obowiązki zarówno podmiotu ustanawiającego użytkowanie, jak i użytkownika
W umowie odpłatnego użytkowania lokalu należy określić prawa i obowiązki zarówno podmiotu ustanawiającego użytkowanie, jak i użytkownika

Koszty podatkowe – wyłączenia i ograniczenia (PDF)14.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

StukPuk.pl

Jesteśmy grupą młodych ludzi zdrowo stukniętych na punkcie materiałów budowlanych, którzy pewnego dnia wpadli na pomysł, aby pasję i doświadczenie przekuć w sukces.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK