| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Umowy > Zasady wydania lokalu w umowie nieodpłatnego użytkowania

Zasady wydania lokalu w umowie nieodpłatnego użytkowania

Pomimo tego, iż na mocy umowy nieodpłatnego użytkowania lokalu mieszalnego użytkownik może nieodpłatnie korzystać z przedmiotowego lokalu – zaleca się zawarcie w tejże umowie postanowienia dotyczącego warunków wydania lokalu mieszkalnego, gdyż na podstawie tychże uregulowań strony mogą dochodzić swoich roszczeń w wyniku powstałych sporów pomiędzy podmiotem ustanawiającym użytkowanie a użytkownikiem.

Jakie postanowienia dotyczące warunków wydania lokalu powinny być zawarte w umowie

Poniżej zostały określony wzór postanowień dotyczących warunków wydania lokalu mieszkalnego w umowie nieodpłatnego użytkowania lokalu.

Wzór postanowień dotyczących warunków wydania lokalu

1. Strony niniejszej umowy ustalają, iż odbiór przez ustanawiającego użytkowanie nastąpi niezwłocznie po opróżnieniu lokalu mieszkalnego przez użytkownika.

2. Strony niniejszej umowy ustalają, iż przedmiotowy lokal zostanie odebrany po wygaśnięciu terminu – na jaki została umowa zawarta (termin powinien zostać wskazany w umowie).

Zobacz także serwis: Umowy w nieruchomościach

3. Strony niniejszej umowy ustalają, iż w sytuacji wygaśnięcia terminu – na jaki została zawarta niniejsza umowa – użytkownik zobowiązany jest do opróżnienia lokalu mieszkalnego, tym samym zobowiązany jest on wydać przedmiotowy lokal podmiotowi ustanawiającemu użytkowanie.

4. Strony niniejszej umowy zgodnie ustalają, że wygaśnięcie niniejszej umowy nastąpi zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego i ustawą z dnia 21 czerwca 2001 roku o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gmin i o zmianie kodeksu cywilnego.

Zobacz serwis: Podatki

5. Strony niniejszej umowy ustalają, że podmiot ustanawiający użytkowanie powinien zostać wydany przedmiotowy lokal do korzystania użytkownikowi w dobrym stanie technicznym – zgodnie z regulacjami określonymi w umowie.

6. Na potwierdzenie powyższych twierdzeń strony zobowiązane są sporządzić protokół zdawczo-odbiorczy. 

7. Strony niniejszej umowy zgodnie ustalają, że podpisanie protokołu zdawczo-odbiorczego jest równoznaczne z wydaniem w/w lokalu mieszkalnego podmiotowi ustanawiającemu użytkowanie, jak i opróżnieniem go przez użytkownika.

Zobacz także serwis: Księga wieczysta i hipoteka

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

KOGNITARIAT

Biuro podatkowo-finansowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK