| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Umowy > Jak określić wynagrodzenia w umowie o aktualizację operatu szacunkowego?

Jak określić wynagrodzenia w umowie o aktualizację operatu szacunkowego?

W umowie o sporządzenie aktualizacji operatu szacunkowego należy prawidłowo określić kwestie związane z wynagrodzeniem – dla zachowywania bezpieczeństwa interesu stron. W celu określenia wynagrodzenia w umowie o aktualizację operatu szacunkowego, strony w umowie powinny zawrzeć informacje dotyczące wysokości, terminu i sposobu wypłaty wynagrodzenia oraz możliwości odstąpienia od wypłaty wynagrodzenia.

Zapisz się na nasz newsletter

Jak należy prawidłowo w umowie określić wysokość wynagrodzenia?

Zarówno Wykonawca, jak i Zlecający w umowie mogą w sposób swobodny określić wynagrodzenie za sporządzenie aktualizacji operatu szacunkowego. W umowie tej należy precyzyjnie przede wszystkim oznaczyć wysokości, termin i sposób wypłaty wynagrodzenia oraz możliwości odstąpienia od wypłaty wynagrodzenia.

Zobacz także: Odsetki za opóźnienie w umowie wyceny - czy możliwe?

Postanowienia umowne dotyczące określenia w umowie wyceny nieruchomości

1. Zamawiający (Pan Paweł Kasprzak zamieszkały w Katowicach przy ulicy Smolnej 8 m 934, legitymujący się dowodem osobistym ASD 65527, zwany dalej „Zamawiającym”) oraz Wykonawca Pan Kamil Poniatowski, zamieszkały w Katowicach przy ulicy Karpińskiego 80 m 99, legitymujący się dowodem osobistym AKJ 52562, posiadający uprawnienia zawodowe o numerze 052/569 wydane w dniu 8.10. 2009 roku, przez ministra ds. Budownictwa i Transportu, zwany dalej „Wykonawcą”) w niniejszej umowie zgodnie ustalili wynagrodzenie w wysokości 7 tysięcy złotych brutto (słownie: siedem tysięcy złotych),

2. Wypłata wynagrodzenia w kwocie określonej w pkt 1 nastąpi dopiero po stwierdzeniu przez Zamawiającego prawidłowo dokonanej aktualizacji operatu szacunkowego sporządzonej przez Wykonawcę,

3. Wypłata wynagrodzenia w kwocie określonej w pkt 1 nastąpi w terminie 7 dni od chwili potwierdzenia prawidłowego wykonania operatu szacunkowego przez Zamawiającego. Kwota wskazana w pkt 1 po spełnieniu przesłanek zawartych w pkt 2 zostanie przelana na rachunek bankowy o numerze 00 0009 9990 0000 0000.

Podstawa Prawna:

- art. 642 ust. 1 Kodeks cywilny

Zobacz także serwis: Najem

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

W umowie o sporządzenie aktualizacji operatu szacunkowego należy prawidłowo określić kwestie związane z wynagrodzeniem – dla zachowywania bezpieczeństwa interesu stron.
W umowie o sporządzenie aktualizacji operatu szacunkowego należy prawidłowo określić kwestie związane z wynagrodzeniem – dla zachowywania bezpieczeństwa interesu stron.

Wersja PREMIUM Kodeks Pracy 2016169.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

TECE Sp. z o.o.

Producent i dystrybutor produktów w zakresie techniki sanitarnej i grzewczej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »