| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Umowy > Kto dostarcza informacje zawierając umowę o wycenę?

Kto dostarcza informacje zawierając umowę o wycenę?

Zazwyczaj zapewnienie stosowanych materiałów, czy też narzędzi należy do osoby przyjmującej zamówienie. Jednakże tego typu obowiązek może spoczywać także na obu stronach umowy, jeżeli zostało to określone w umowie albo wynika to z pewnych stosowanych zwyczajów.

W umowie o wykonanie wyceny nieruchomości należy zawrzeć istotne informacje dotyczące: sytuacji prawnej przedmiotowej nieruchomości, informacje dotyczące osoby właściciela oraz pozostałych osób, którym przysługuje prawo do przedmiotowej nieruchomości. Osoba zamawiająca powinna podejmować stałą współpracę z wykonawcą – rzeczoznawcą majątkowym w zakresie dostarczania danych, dokumentacji. Zamawiający jest także zobowiązany do udostępniania rzeczoznawcy majątkowemu – Wykonawcy przedmiotowego lokalu w celu dokonania niezbędnych pomiarów oraz zdobycia dokumentacji w postaci zdjęć nieruchomości.

Zobacz: Co zawrzeć w umowie o dokonanie wyceny nieruchomości?

Wzór postanowień, które zawierają istotne informacje potrzebne do wykonania wyceny

1. Podmiot Zamawiający zobowiązuje się dostarczyć Wykonawcy wszelkie niezbędne informacje, materiały, dane w celu dokonania wyceny operatu szacunkowego i określenia sytuacji prawnej przedmiotowej nieruchomości,

2. Podmiot Zamawiający zobowiązuje się w terminie 14 dni od podpisania umowy
- dostarczyć Wykonawcy informacje dotyczące osoby właściciela oraz pozostałych osób, którym przysługuje prawo do przedmiotowej nieruchomości.

3. Podmiot Zamawiający jest zobowiązany do ujawnienia rzeczoznawcy majątkowemu – Wykonawcy w celu dokonania wszelkich pomiarów i oględzin.

Reasumując powyższe rozważania – należy wskazać, iż jeżeli zamawiający nie wywiąże się z umowy, tzn. nie dostarczy niezbędnych informacji , dokumentacji, dodatkowych danych - wykonawca ma prawo domagać się wynagrodzenia – pomimo, iż umowa nie została w ogóle wykonana.

Zobacz serwis: Wspólnota mieszkaniowa

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska to kancelaria radców prawnych specjalizująca się w obsłudze prawnej spraw z zakresu szeroko pojmowanej własności intelektualnej, w szczególności prawa autorskiego, własności przemysłowej, a także zagadnień dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej w Internecie (nowe media).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »